Volkswagen urychluje transformaci výrobního závodu Wolfsburg

Volkswagen urychluje transformaci výrobního závodu Wolfsburg

Společnost investuje v prvním kroku 460 milionů Eur do rekonstrukce závodu Wolfsburg, který se stane vysoce produktivním výrobním centrem pro elektromobilitu. Hlavní závod se již intenzivně připravuje na výrobu modelu ID.3. V budoucnosti bude z montážní linky ve Wolfsburgu sjíždět ještě jeden zcela elektrický model pro segment kompaktních SUV s vysokými objemy prodeje. Projekt vozidla Trinity a platformy SSP zůstává pevně zakotven ve Wolfsburgu.

Praha - Volkswagen připravuje výrobní závod Wolfsburg na budoucnost. V prvním kroku do začátku roku 2025 investuje značka Volkswagen do svého hlavního výrobního závodu v sídle koncernu 460 milionů Eur. Ve středu 7. prosince to oznámil CEO značky Thomas Schäfer na podnikové schůzi ve Wolfsburgu. Investice budou směřovat především do přípravy výroby nového modelu ID.3. Kompaktní elektromobil bude sjíždět z montážní linky ve Wolfsburgu od roku 2023 - zpočátku půjde o částečnou výrobu, kompletní výroba je plánována od roku 2024.

Celý proces zavedení výroby nového modelu bude dokončen nejpozději na konci roku 2025. Nyní probíhají přípravy na nezbytná opatření, která zajistí zaměstnancům potřebnou kvalifikaci. Po spuštění produkce modelu ID.31 zvýší dlouhodobé vytížení výroby elektromobilů ve Wolfsburgu ještě jeden zcela elektrický model v rostoucím segmentu SUV. Nový model bude technicky vycházet z modulární platformy pro elektromobily MEB. Platforma pro elektromobily Volkswagen bude jako MEB+ výrazně zdokonalena, aby poskytovala ještě vyšší úroveň hospodárnosti.

Nové ID.3 se bude od roku 2023 vyrábět také ve Wolfsburgu

Jako další pilíř výrobního závodu Wolfsburg bude následně realizován projekt vozidla Trinity. Jeho základem bude budoucí celokoncernová automobilová platforma SSP (Scalable Systems Platform). Nejpozději na konci roku 2033 bude značka Volkswagen ve Wolfsburgu vyrábět výhradně elektromobily, což bude platit i pro všechny ostatní evropské výrobní závody Volkswagen.

Thomas Schäfer, předseda představenstva značky Volkswagen a člen představenstva koncernu Volkswagen odpovědný za skupinu značek Volume segmentu, před zaměstnanci řekl: "Volkswagen ztělesňuje elektromobilitu pro všechny. A součástí tohoto úspěšného příběhu bude i Wolfsburg. Jen do zdejšího hlavního výrobního závodu investujeme do začátku roku 2025 přibližně 460 milionů eur, aby byl připraven na MEB. Prvním důležitým krokem k elektrifikaci našeho hlavního výrobního závodu je zahájení výroby modelu ID.3. Společně s podnikovou radou současně pracujeme intenzivně na tom, aby se ve Wolfsburgu vyráběl ještě jeden elektricky poháněný model na základě platformy MEB+, a to v rostoucím segmentu SUV s vysokými objemy prodeje. Těmito silnými rozhodnutími a vysokými investicemi chceme dále posílit konkurenceschopnost tohoto výrobního závodu a zaměstnancům nabídnout konkrétní dlouhodobou perspektivu." Při ohlédnutí za letošním rokem Schäfer poděkoval zaměstnancům za jejich vysokou flexibilitu a soudržnost ve velmi náročné ekonomické situaci.

Předsedkyně podnikové rady Daniela Cavallová řekla: "Wolfsburg symbolizuje budoucnost. Podniková rada s tím spojuje jasné požadavky na výrobní závod Wolfsburg od nejmodernější výroby přes nejlepší zaměstnance až po největšího průkopnického ducha. To znamená, že Wolfsburg zůstane díky transformaci na výrobu elektromobilů včetně dodatečného zcela elektrického modelu od roku 2026 a projektu Trinity na platformě SSP i v příštích letech hybnou sílou značky, a tím i celého koncernu. Společně navrhneme přesný časový plán. Tím zabezpečíme naše pracovní místa. Kromě toho patří můj velký dík celému týmu ve výrobě hlavního závodu, který toho musel v letošním těžkém roce mimořádně hodně vydržet."

Prvním krokem do elektrické budoucnosti výrobního závodu je jeho příprava na produkci ID.3. Tento elektromobil bude od roku 2023 sjíždět z montážní linky nejen jako doposud v Cvikově, ale také ve Wolfsburgu. Pro největší výrobní závod koncernu Volkswagen to je první elektromobil na základě platformy MEB.

Vedoucí značky Thomas Schäfer uvedl, že v budoucnosti se v hlavním závodě plánuje výroba ještě jednoho modelu na platformě MEB, jímž bude zcela elektrické SUV. "Je to globálně největší automobilový segment, v němž je doma také náš oblíbený Tiguan. Nový model může skvěle doplnit naše bestsellery ID.4 a ID.5. Chceme tak naši pozici na trhu dále upevňovat a zákazníkům nabízet vozidla vysoké kvality, na kterou jsou zvyklí," řekl Schäfer.

Volkswagen použije pro své elektrické SUV zdokonalenou verzi úspěšné elektromobilové platformy MEB s označením MEB+. Schäfer k tomu říká: "MEB má stále velký potenciál. Naším cílem je posunout tuto platformu na ještě vyšší úroveň. Proto vynakládáme velké investice na její další vylepšení. Díky platformě MEB+ budeme skvěle připraveni na nadcházející roky." Již v roce 2020 analytici důkladně prostudovali platformu pro elektromobily Volkswagen a došli k závěru, že je "nejpřesvědčivějším řešením etablovaného výrobce automobilů" na trhu elektromobilů.

Zákazníci budou z platformy MEB+ profitovat v mnoha ohledech. Tato platforma umožní rychlejší nabíjení a delší dojezd. Volkswagen navíc plánuje, že bude v tomto systému používat vysoce standardizované jednotné akumulátorové články, jejichž výrobu zahájí koncernový závod na výrobu akumulátorových článků v Salzgitteru v roce 2025.

Volkswagen důsledně realizuje svou strategii "ACCELERATE" pro éru elektrické a digitalizované mobility. Dalším podpůrným nástrojem na cestě do této budoucnosti je program "Energize". Touto iniciativou získá značka Volkswagen ještě větší lesk. Prestižním projektem této strategie i nadále zůstává vozidlo Trinity na základě vysoce modulární platformy SSP. Spuštění tohoto projektu je závislé na dalším časovém průběhu vývoje softwaru. Rozhodnutí, kde přesně ve Wolfsburgu se budou tyto vozy vyrábět, nebylo dosud přijato. Proto si Volkswagen nechává i nadále otevřenou možnost výstavby nového výrobního závodu ve Warmenau.

Zdroj informací

Volkswagen a NejBusiness.cz

Datum

1. ledna 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.3368 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál