Ford Pro a Deutsche Post DHL Group spojily své síly, aby elektrifikovaly doručování na poslední vzdálenosti po celém světě

Ford Pro a Deutsche Post DHL Group spojily své síly, aby elektrifikovaly doručování na poslední vzdálenosti po celém světě

Společnosti Ford Pro a Deutsche Post DHL Group nedávno podepsaly memorandum, jehož cílem je urychlit zavádění elektrifikovaných dodávek používaných pro logistické operace po celém světě. Obě společnosti tak zdůrazňují svůj závazek poskytovat služby s důrazem na udržitelnost.

V rámci plánované spolupráce vybaví společnost Ford Pro skupinu Deutsche Post DHL do konce roku 2023 více než 2 000 elektrickými dodávkami po celém světě, aby posílila své vedoucí postavení v oblasti využívání elektrických užitkových automobilů pro doručování na poslední vzdálenosti po celém světě. Uzavřená dohoda zahrnuje kompletní sadu řešení pro provoz elektrické flotily včetně přístupu k propojenému softwaru E-Telematics a nabíjecím řešením Ford Pro s cílem snížit náklady a optimalizovat efektivitu v rámci společných cílů obou organizací v oblasti nulových emisí.

Společnost Ford si klade za cíl dosáhnout nulových emisí u všech prodávaných vozidel a uhlíkové neutrality v rámci svých evropských provozů, logistiky a dodavatelů do roku 2035 a uhlíkové neutrality v celosvětovém měřítku nejpozději do roku 2050.

Skupina Deutsche Post DHL, přední světová logistická společnost, se zavázala posílit čistý provoz v zájmu ochrany klimatu a na cestě k logistice s nulovými čistými emisemi investuje v tomto desetiletí 7 miliard EUR. Skupina Deutsche Post DHL Group si klade za cíl dosáhnout do roku 2030 podílu 60 % elektrických vozidel používaných k uhlíkově neutrálnímu svozu a doručování, nyní také s pohonem řady elektrifikovaných vozidel Ford Pro, včetně zcela nového modelu E-Transit.

"Společnosti Ford Pro a Deutsche Post DHL Group sdílejí vizi větší udržitelnosti a závazek k elektrifikovaným řešením a tato dohoda je významným krokem k tomu, aby miliony zásilek byly po celém světě doručovány elektrifikovanými vozidly. E-Transit je nejprodávanějším užitkovým elektromobilem v Severní Americe a od června je také nejprodávanějším vozem ve svém segmentu v Evropě, což znamená, že naše plně elektrická dvoutunová dodávka již nyní dělá velké pokroky na cestě k dosažení tohoto ambiciózní cíle," řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu.

"Elektrifikace logistiky na poslední vzdálenosti je hlavním pilířem dekarbonizace našeho provozu. Přidání nového Fordu E-Transit do naší globální flotily čítající přibližně 27 000 elektrických dodávek dále posiluje naši schopnost poskytovat ekologické doručovací služby po celém světě. Spojení sil při řešení našich specifických požadavků v oblasti logistiky povede k dalšímu zvýšení efektivity provozu a služeb," uvedla Anna Spinelli, ředitelka nákupu a vedoucí oddělení mobility skupiny Deutsche Post DHL.

Společnost Ford Pro již na základě této dohody předala své první vozy E-Transit a připojila se tak k elektrické flotile skupiny Deutsche Post DHL Group, která je využívána pro doručování zásilek na poslední vzdálenosti v několika zemích po celém světě. Objem objednávek se soustředí na vozy E-Transit určené pro odbavování expresních zásilek v Americe a Evropě. Vozidla se připojí k vozovému parku skupiny Deutsche Post DHL v nejvytíženějším ročním období, což umožní udržitelnější doručování zákazníkům během hlavní sezóny. Dále byly realizovány nákupy speciálních vozidel Ford Pro s upravenou nástavbou pro vnitroměstskou distribuci v Německu.

Memorandum o porozumění, které podepsaly společnosti Ford a Deutsche Post DHL Group, umožní oběma společnostem prozkoumat společný vývoj budoucích produktů a nových digitálních a nabíjecích řešení. Kromě včasného přístupu k inovativním nápadům poskytne Ford Pro skupině Deutsche Post DHL Group také přístup k testovacím vozidlům a monitorovacím službám, protože obě společnosti zkoumají možnosti rozšíření spolupráce na rostoucí počet trhů po celém světě.

Zdroj informací

Ford a NejBusiness.cz

Datum

1. ledna 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.659 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál