Peugeot 308 získal ocenění v ČR, v evropské anketě Autobest je ve finále

Peugeot 308 získal ocenění v ČR, v evropské anketě Autobest je ve finále

Nový Peugeot 308 získal již několik významných ocenění. Jedno přibylo před několika dny, a to v české anketě Flotila roku 2022, o další, a to v mezinárodní soutěži Autobest, bojuje jakožto finalista.

Nejnovější úspěch si Peugeot 308 ve verzi SW připsal v české anketě Flotila roku 2022. Na slavnostním vyhlášení výsledků, které proběhlo 21. listopadu 2022 v Praze, přebral nový ředitel B2B prodejů Lukáš Hošek pro model 308 SW trofej za vítězství v kategorii Referentské auto. V této soutěži uspěl také Peugeot e-Partner, který získal druhé místo v kategorii Užitkové auto. O obou oceněních rozhodla odborná veřejnost, která měla možnost hlasovat na webových stránkách www.e-flotila.cz. V anketě Flotila roku značka Peugeot boduje každoročně. V loňském roce například získala prvenství v kategorii Ekologické vozy s modelem Peugeot e-208, v roce 2020 zvítězila v kategorii Užitkové vozy s modelem Peugeot Partner.

O další ocenění Peugeot 308 v současné době ještě bojuje. Kvalifikoval se totiž spolu s dalšími pěti konkurenty do finále prestižní mezinárodní soutěže Autobest 2023. Tato trofej, kterou uděluje 31 nezávislých evropských odborných novinářů, oceňuje nejlepší nákup automobilu – „Best Buy Car of Europe“ - pro rok 2023.

Nový Peugeot 308 byl uveden na první evropské trhy koncem roku 2021, v Česku byl zahájen prodej v lednu 2022. Během svého prvního prodejního roku se model 308 pevně usadil v první trojici prodejů evropských kompaktních vozů (segment C). Získal již řadu ocenění, mimo jiné German Car of The Year 2022, Women's World Car of The Year 2022, Red Dot Award 2022 a Argus Trophy 20221.

Nový Peugeot 308, který nabízí zřetelný posun k vyšším kategoriím produktů, vyniká na velmi konkurenčním trhu především svým atraktivním vzhledem a nezaměnitelným stylem, a to jak ve verzi hatchback, tak ve verzi kombi. Svým smyslným výrazným designem je nový Peugeot 308 pevně zakořeněn v DNA značky Peugeot. Řadí se mezi nejkrásnější vozy v segmentu. Vzhled vozu umocňuje prodloužená přední kapota, která vyvažuje a zjemňuje jeho proporce.

Pro splnění velmi vysokých nároků zákazníků segmentu C má nový Peugeot 308 pádné argumenty. Jeho technologický vývoj zaměřený na efektivitu umožnil snížit spotřebu a emise CO2. Nabídka motorů je mimořádně široká a pokrývá celé spektrum technologií. Benzinové, dieselové a plug-in hybridní pohony byly k dispozici již při uvedení na trh, v roce 2023 je doplní i 100% elektrická verze.

Zdroj informací

Peugeot a NejBusiness.cz

Datum

31. prosince 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1914 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál