Jak ušetřit při zimní dovolené?

Jak ušetřit při zimní dovolené?

Se svátky na konci roku se tradičně pojí také cestování mimo Česko – na lyže či naopak za teplem. V době vysoké inflace a neustálého zdražování přitom lidé hledají způsoby, jak při cestování ušetřit a lépe zvládnout velkou jednorázovou finanční zátěž vánočního období. Fintech Twisto nabízí uživatelům tarifu Premium výhodné směnné kurzy světových měn, které bývají až o 3 % nižší než běžné kurzy od bank. Zároveň mají uživatelé s tímto tarifem automaticky cestovní pojištění zcela zdarma pro celou rodinu, a to včetně nákladů spojených s případnou povinnou karanténou/izolací kvůli covidu. Twisto rovněž umožňuje rozkládat platby v některých obchodech na třetiny a také díky splátkám až na 12 měsíců.

Český fintech umožňuje zákazníkům s tarifem Premium platit v zahraničí s nejvýhodnějšími směnnými kurzy díky tomu, že si společnost ke standardnímu střednímu kurzu poskytovatele platebních karet Mastercard nepřičítá žádnou vlastní marži. Může tak lidem nabídnout výrazně výhodnější směnný kurz než běžné banky, jejichž marže se pohybuje standardně kolem 3 %. To znamená, že zákazníci s prémiovým účtem dostanou za své peníze nejvíce, ať už platí kartou Twisto kdekoli v zahraničí.

Bezpečnost na prvním místě

„Snažíme se pro naše zákazníky udělat cestování co nejjednodušší a finančně nejdostupnější. Zároveň je platba kartou Twisto bezpečnější, neboť je hůře zneužitelná díky absenci bezpečnostního kódu na fyzické kartě a biometrickému ověření na kartě virtuální. Pokud přece jen ke zneužití karty dojde, zákazníci neriskují vlastní finanční prostředky,“ říká Jan Hanzlík, country manager společnosti Twisto pro Českou republiku.

Kromě výhodného směnného kurzu mají zákazníci s tarifem Premium k dispozici také kvalitní cestovní pojištění pro celou rodinu zdarma. To se během zimní dovolené může vyplatit nejen při sportovních pobytech v horách. Pojištění platí po celém světě a vztahuje se na náklady na zdravotní péči každého člena rodiny, a to do výše tří milionů korun. Zahrnuje i úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu. Pojištění se přitom vztahuje také na náklady spojené s povinnou karanténou/izolací při pozitivním testu na covid-19, a to do výše až 30 000 korun. Cestovní pojištění pro Twisto zajišťuje pojišťovna UNIQA.

Zdravý měsíční rozpočet

„Prosinec s sebou nese vyšší jednorázové náklady – ať už kvůli Vánocům, tak právě zimním dovoleným. Nákup na třetiny od Twista umožňuje při nákupu ve vybraných obchodech zcela bezplatně rozložit platbu na tři části. Zákazník tak zaplatí nákup postupně, nemusí ho celý hradit najednou ze svého měsíčního rozpočtu a zůstane mu dostatek prostředků pro ostatní důležité měsíční výdaje. Nákup na třetiny se hodí pro obstarání vybavení, ubytování, dopravy a dalších výdajů spojených se zimním cestováním,“ vysvětluje Hanzlík a dodává, že Twisto zároveň nabízí možnost rozesplátkování větších nákupů až na 12 měsíců.

Zdroj informací

Twisto a NejBusiness.cz

Datum

29. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.765 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál