dnata Catering připraví více než pět milionů speciálních svátečních pokrmů po celém světě

dnata Catering připraví více než pět milionů speciálních svátečních pokrmů po celém světě

Společnost dnata, přední světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, zajistí svým leteckým partnerům po celém světě na sváteční období více než pět milionů speciálních jídel, která budou cestujícím servírována na jejich cestách za přáteli a rodinou.

Od poloviny prosince až do Boxing Day (26. prosince) podává dnata u partnerských leteckých společností nejoblíbenější vánoční pokrm, kterým je tradiční pečený krocan. Součástí tohoto oblíbeného jídla jsou tyto důležité ingredience: krocan, šalvějová a cibulová nádivka, pečené brambory, růžičková kapusta, doplněné vánočním cukrovím a tradičními košíčky mince pie.

Robin Padgett, senior viceprezident divize Catering and Retail společnosti dnata, vysvětluje proces tvorby slavnostního menu: „Menu letecké společnosti se plánuje jednou ročně a mnoho leteckých společností má čtyři roční menu, která odrážejí sezónní změny. Slavnostní menu se potvrzují v listopadu poté, co je vypracují naši oceňovaní šéfkuchaři. Recepty jsou pak vytvořeny pro všechny naše globální stanice spolu s návody na nakládání a servírování s fotografiemi jednotlivých fází, takže proces je naprosto spolehlivý. Zohledňujeme také speciální požadavky našich leteckých partnerů a nabízíme maso připravené podle předpisů halal i chutné vegetariánské alternativy. Speciální jídla tvoří 45 % všech jídel poskytovaných našim velkým leteckým dopravcům.“

Společnost dnata poskytuje partnerům leteckých společností stravovací služby také prostřednictvím maloobchodní nabídky na míru. „Cestující našich maloobchodních zákazníků si mohou na své cestě zakoupit také sváteční gurmánský zážitek v podobě sendvičů s krocanem, brusinkami a nádivkou a koláčem z mletého masa,“ říká Robin Padgett.

Při výrobě tak obrovského množství svátečních jídel cateringové týmy společnosti dnata úzce spolupracují se zákazníky leteckých společností, analyzují trendy spotřeby a využívají prediktivní data k optimalizaci nakládky F&B pro palubní catering. Analýza palubních dat snižuje nejen plýtvání potravinami, ale také spotřebu paliva spojenou s přepravou nadměrné hmotnosti. Kromě toho společnost dnata Catering, pokud je to možné, získává a dodává místní produkty, aby snížila počet potravinových mil spojených s jídelníčky. 

„Jsme hrdí na to, že nám naši globální zákazníci důvěřují, že jim a jejich cestujícím poskytujeme jídla nejvyšší kvality z místních surovin,“ uzavírá Robin Padgett.

Globální standardy, lokální menu

Ve Velké Británii se tradiční večeře s pečeným krocanem od společnosti dnata Catering bude podávat přibližně 8 000krát denně. Kromě toho bude distribuováno 10 000 sad podnosů včetně koláčů mince pie a čokolád a nápojů se sváteční tematikou.

V USA se podává podobné hlavní jídlo z krocana. Namísto mince pie je však mezi americkými partnery letecké společnosti oblíbeným dezertem dýňový koláč s kořeněným mascarpone nebo krémem, případně dýňový cheesecake a dušená jablka. Letos si letecké společnosti vyžádaly další sladké pochoutky, patří mezi ně vánoční roláda a plněné profiterolky, perníčky a slané čokoládové lanýže.

Zatímco v Austrálii se bude pro mezinárodní zákazníky podávat 75 000 tradičních pokrmů z pečeného krocana, na které se spotřebuje 1,9 tuny masa, některé letecké společnosti začnou buď místním předkrmem v podobě krevetového koktejlu, nebo míchaného salátu z obilovin a brusinek. Jako dezert bude na výběr teplý ovocný pudink, tvarohový koláč s vánočním pudinkem nebo pěna s perníkovým kořením a drobenkou.

Divize cateringu a maloobchodu společnosti dnata je jedním z předních světových poskytovatelů pohostinství během letu. V prvních šesti měsících finančního roku 2022-23 vyrobily týmy společnosti dnata zaměřené na zákazníky více než 50 milionů jídel, která sloužila dopravcům s plným servisem, nízkonákladovým dopravcům a VIP dopravcům na více než 60 místech. 

Zdroj informací

dnata a NejBusiness.cz

Datum

26. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.2803 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál