Nová nabíjecí služba Audi charging

Nová nabíjecí služba Audi charging

Úspěch elektromobility závisí na třech faktorech: dlouhém dojezdu elektromobilů, možnosti rychlého nabíjení vysokonapěťové sady akumulátorů a snadném přístupu k husté síti nabíjecích přípojek.

Nabídka nové služby Audi charging umožní řidičům elektricky poháněných vozů s logem čtyř kruhů rychlé a komfortní nabíjení v téměř celé Evropě.

Nabíjecí služba Audi charging bude spuštěna 1. ledna 2023 ve 27 zemích včetně České republiky a v průběhu příštího roku bude rozšiřována. Díky tomu poskytne přístup k cca 400 000 nabíjecím přípojkám, které provozuje více než 800 poskytovatelů. Mezi ně patří také cca 1900 vysokovýkonných nabíječek v síti IONITY, které jsou rozmístěny především podél hlavních dopravních tahů a umožňují rychlé nabíjení výkonem až 350 kW.

Audi spolupracuje v rámci své nové nabídky nabíjení se společností Volkswagen Group Charging GmbH a její značkou Elli. Služba e-tron Charging Service, zavedená po zahájení prodeje prvního zcela elektrického modelu značky před cca čtyřmi roky, zůstane k dispozici pro stávající zákazníky do konce roku 2023 a bude po tuto dobu paralelně fungovat s novou nabíjecí službou Audi charging. Noví zákazníci nebo řidiči modelů Audi, kteří budou přecházet ze služby e-tron Charging Service na novou nabídku, se mohou rozhodnout pro jeden ze tří nabízených tarifů.

Při zakoupení nového zcela elektrického modelu převezme Audi v prvním roce základní poplatek za tarif pro.

Tarif pro osloví především řidiče elektricky poháněných modelů, kteří musejí častěji nabíjet na cestách. V České republice stojí základní poplatek 365 Kč/měsíc, ale na nabíjecích stojanech se střídavým proudem nabízí cenu 7,90 Kč za kilowatthodinu. Výhodné je s tímto tarifem také doplňování elektrické energie do vysokonapěťové sady akumulátorů na rychlonabíjecích stanicích IONITY. Elektrická energie z těchto vysokovýkonných nabíječek stojí v Česku pouhých 9,40 Kč za kilowatthodinu. V porovnání se standardními cenami na rychlonabíjecích stojanech v České republice to je velmi atraktivní nabídka.

Zákazníci, kteří si zakoupí nový elektromobil Audi, nabíjejí od prvního dne velmi výhodně, protože Audi převezme úhradu základního poplatku tarifu pro po dobu jednoho roku. Ale dokonce i se základním poplatkem se měsíční částka v porovnání s oběma ostatními tarify amortizuje po odběru necelých 32 kilowatthodin za měsíc v síti IONITY, což odpovídá jednomu jedinému průměrnému nabití na nabíječce IONITY.

Pro motoristy, kteří musejí na cestách nabíjet jen příležitostně, je určen tarif plus s poplatkem 170 Kč měsíčně. Tento tarif nabízí výhodné ceny na nabíjecích stanicích se střídavým a stejnosměrným proudem a vyplatí se při měsíčním odběru alespoň 52 kilowatthodin elektrické energie na stejnosměrných stanicích, resp. 35 kilowatthodin elektrické energie z veřejných nabíječek se střídavým proudem. Tarif basic nemá vůbec žádný základní poplatek. Ceny za kilowatthodinu jsou v jeho případě sice vyšší, ale tento tarif poskytuje kompletní přístup k celoevropské nabíjecí síti a umožňuje stejně jako u ostatních tarifů veškeré komfortní funkce, které jsou spjaty se službou Audi charging. Tarif basic je tak vhodný pro řidiče, kteří nabíjejí ponejvíce doma, ale příležitostně potřebují na cestách řešení pro snadné nabíjení, aniž by se zavazovali k pevným měsíčním platbám.

Podrobný přehled jednotlivých tarifů se sazbami platnými v České republice je uveden v tabulce na konci této tiskové zprávy. Při nabíjení v zahraničí platí ceny stanovené pro příslušnou zemi. Řidiči elektromobilů si tak mohou již před odjezdem na zahraniční cestu udělat naprosto transparentní představu o nákladech na nabíjení, které mohou očekávat.

Komfortní správa smlouvy a vyúčtování

Mezi komfortní funkce patří integrace nabíjecích přípojek zahrnutých do služby Audi charging do plánování nabíjení navigačním systémem vozidla, a to jak v MMI, tak i v aplikaci, z níž lze předem naplánovanou trasu odeslat do vozu. Kromě toho lze prostřednictvím vystavené karty RFID (Radio-Frequency Identifivation) nebo aplikace myAudi App aktivovat nabíjecí stojany, a tím zahájit proces nabíjení.

Ještě komfortnější je funkce Plug & Charge, která je již dnes k dispozici na nabíjecích stojanech IONITY a Aral Pulse (v Německu) a v budoucnosti bude dostupná i u dalších poskytovatelů. V tomto případě stačí po jednorázové aktivaci ve vozidle pouze zasunout nabíjecí kabel do zásuvky. Vozidlo a nabíjecí stojan vzájemně komunikují prostřednictvím šifrovaného spojení. Nabíjecí proces se spustí automaticky a úhrada za odebranou elektrickou energii proběhne platební metodou uloženou v aplikaci myAudi App, například kreditní kartou. Plug & Charge bude v nové síti Audi charging k dispozici krátce po uvedení služby na trh.

Aplikace myAudi bude navíc zákazníkům nabízet ještě větší užitek. V budoucnosti nabídne uživateli nejen správu kompletní smlouvy s poskytovatelem služby Audi charging, ale několika kliknutími bude možný také přechod na jiný tarif. Aplikace zobrazuje rovněž ceny na vybrané nabíjecí stanici a sestavuje přehledy všech nabíjecích procesů. Audi charging bude k dispozici výhradně pro zákazníky značky Audi, kteří jezdí s akumulátorovým elektromobilem (BEV) nebo plug-in hybridním vozem (PHEV).

Zdroj informací

Porsche Česká republika s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

3. března 2024

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám...

2. března 2024

AČCKA: Cestující autem tvoří 13 % rezervací u CK/CA

Na letní dovolenou do zahraničí cestují čeští turisté nejčastěji autem (48 %), dále letecky (41 %),...

Reklama

Page generated in 1.2096 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál