Skupina Alsendo, jejímž členem je i brněnské Zaslat.cz, se umístilo mezi 100 nejhodnotnějšími technologickými společnostmi ve střední a východní Evropě

Skupina Alsendo, jejímž členem je i brněnské Zaslat.cz, se umístilo mezi 100 nejhodnotnějšími technologickými společnostmi ve střední a východní Evropě

Nadnárodní skupina Alsendo, do která se před nedávném zařadil český vyhledávač balíkové dopravy Zaslat.cz, byla zařazena mezi 100 nejhodnotnějších technologických společností ve střední a východní Evropě Digital Champions 2022. Letošní seznam představuje společnosti z odvětví e-commerce, SaaS a FinTech, které budují současnou digitální ekonomiku a klade si za cíl ocenit lídry regionu a využít jejich odborných znalostí.

Období pandemie se ukázalo jako motor digitální transformace. Nadace Digital Poland Foundation proto od roku 2021 vyhlašuje takzvané Digital Champions, přehled nejhodnotnějších technologických společností ve střední a východní Evropě.

Mezi 100 nejlepších, konkrétně na 81. místo, se pro letošní rok 2022 dostala společnost Alsendo Group, jejímž členem je i brněnská společnost Zaslat.cz. „Zahrnutí na tento seznam je naším významným úspěchem za uplynulý rok 2022 a vyvrcholením našeho úsilí o vybudování technologických řešení v oblasti balíkové logistiky pro odvětví e-commerce. Je to také potvrzení vedoucí role skupiny Alsendo na trhu logistických řešení pro společnosti ve střední a východní Evropě,“ říká Aleksandra Zawadzka, finanční ředitelka a členka představenstva Alsendo.

Od letošního září je členem skupiny Alsendo Group český vyhledávač dopravců Zaslat.cz. Propojení společností bylo důležitým strategickým krokem pro další konsolidaci na českém a slovenském trhu a expanzi do nových zemí. Zároveň podpořila přechod společnosti Alsendo k organizaci poháněnou technologiemi, se škálovatelnou platformou, která poskytne kapacity pro další urychlení mezinárodního růstu. „Pro Zaslat.cz bylo uzavření partnerství s Alsendo naprosto klíčovým okamžikem. Vážíme si toho, že můžeme být součástí tak velké skupiny, která nám umožní stavět na osvědčených postupech a rozšířit sadu produktů pro naše zákazníky. Umístění v Digital Champions CEE potvrdilo, jak silným partnerem Alsendo je,” komentuje umístění Alsenda Miroslav Michalko, ředitel společnosti Zaslat.cz. Kromě Zaslat jsou součástí také skupiny z Polska a Rumunska, zaměřující se na balíkovou logistiku, od koncových zákazníků až po největší globální společnosti.

Mezi digitální šampiony se dostaly společnosti, pro které jsou hlavním zdrojem příjmů zisky z produktů a služeb nabízených online a také prodej prostřednictvím digitálních kanálů.

Zdroj informací

Zaslat.cz a NejBusiness.cz

Datum

20. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3643 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál