Mews získává na transformaci pohostinství 185 milionů dolarů

Mews získává na transformaci pohostinství 185 milionů dolarů

Český scaleup Mews, přední cloudový poskytovatel služeb v oblasti pohostinství, získává od investorů 185 milionů dolarů (4,2 miliardy korun). V čele investičního kola Series C stojí švédská investiční společnost Kinnevik a americká společnost Goldman Sachs Asset Management. Zároveň poprvé do Mews vstupuje také český investor, kterým je fond Orbit Capital. Finanční prostředky plánuje Mews použít na urychlení inovace produktů, globální expanzi a fúze a akvizice skrze odnož Mews Ventures. Ve všech dosavadních investičních kolech společně se Series C získalo Mews doposud více než 225 milionů dolarů.

„Naším posláním je transformovat odvětví pohostinství pomocí cloudových řešení do podoby, která je přínosnější pro všechny strany. Series C umožní našemu týmu urychlit některé velmi ambiciózní plány v oblasti produktu a vývoje, pokračovat v mezinárodní expanzi a také zajistí, abychom mohli nadále spolupracovat s nejprogresivnějšími majiteli a provozovateli hotelů na světě,“ říká Richard Valtr, zakladatel Mews.

Series C završuje rok významného růstu společnosti Mews, jejíž příjmy se meziročně zvýšily o více než 174 % a hrubý objem plateb (GPV) přes Mews Payments vzrostl meziročně o 227 % na celkové 2,3 miliardy dolarů.

„Hotelový průmysl se letos vrátil v plné síle téměř ve všech regionech a segmentech. Současně v odvětví pozorujeme velké změny, více se využívají technologie k modernizaci a zefektivnění provozu. Naši zákazníci používají Mews Hospitality Cloud k budování odolnějších a ziskovějších obchodních modelů. Díky investici v rámci Series C budeme moct pokračovat ve financování výzkumu a vývoje. V několika nadcházejících čtvrtletích se chystáme představit řadu zajímavých nových produktů,“ dodává Richard Valtr.

Kromě investorů Kinnevik, Goldman Sachs a Orbit Capital investovaly do Mews v rámci Series C společnosti Revaia, Derive Ventures, Battery Ventures, Notion Capital, Salesforce Ventures, Thayer Venture a henQ.

„Richard, Matthijs a celý tým Mews dobře znají potřeby hoteliérů a při vývoji moderního řešení v odvětví, které je zralé na výrazné změny, se zaměřili především na produkt. Zavádění cloudu v pohostinství se zrychluje v důsledku komplexnějších potřeb hostů a rostoucích nákladů, proto má Mews nejlepší předpoklady k tomu, aby transformovali digitální infrastrukturu tohoto odvětví. Jsme nadšeni, že můžeme do svého portfolia přidat čtvrtou investici do cestovního ruchu, a těšíme se na podporu společnosti Mews v jejím dalším vývoji,“ komentuje investici Akhil Chainwala, investiční ředitel v Kinnevik.

„Uzavření velkého investičního kola v aktuálním ekonomickém prostředí vypovídá o obrovském růstu a budoucím potenciálu společnosti Mews. Hoteliéři se v posledních letech potýkají s mnoha problémy, což zvyšuje poptávku po cloudových platformách, jako je Mews, které jim pomáhají modernizovat a zlepšovat služby pro hosty a vytvářet efektivitu prostřednictvím inteligentní automatizace. Díky otevřené architektuře a plně integrovaným platebním funkcím se na společnost Mews spoléhá jako na zásadní řešení,“ říká Kirk Lepke, výkonný ředitel divize Growth Equity v Goldman Sachs Asset Management.

Investičního kola se poprvé účastní také čeští investoři

Rozvoj scaleupu Mews podpoří také fond Orbit Capital, který se zaměřuje na startupy v růstové fázi. Jedná se tak o úplně první českou investici do Mews. „Mews sledujeme už delší dobu. Nepropojené a neefektivní on-site softwary jsou prežitek a peklo pro hoteliéry i zákazníky, vidí to celý trh a Richard s Mattem jsou pionýři inovace v tomto segmentu. Doposud nebyla příležitost spojit naše cesty, ale v rámci series C jsme se dostali k jednacímu stolu a jsme moc rádi, že můžeme Mews investicí pomoct s jejich misí za efektivnějším pohostinstvím. Mews je ve své růstové fázi a přesně na takové firmy se v Orbit Capital soustředíme. Navíc jsou z našich luhů a hájů, kde vytvářejí skvělé pracovní příležitosti pro české talenty a pomáhají jim růst do globálních rozměrů,“ uzavírá Radovan Nesrsta, partner Orbit Capital.

Společnost Mews v létě oznámila uvedení Mews for Salesforce, první nativní integrace mezi systémem pro správu nemovitostí a platformou pro řízení vztahů se zákazníky Salesforce. Společnost také oznámila strategická partnerství se společnostmi Leading Hotels of the World a Relais & Châteaux. Zároveň byla jmenována významným hráčem v historicky prvním průzkumu IDC MarketScape pro systémy správy nemovitostí v pohostinství po celém světě. Společnost také akvírovala společnost Bizzon, inovátora v oblasti digitálních prodejních pokladních systémů, a spustila investiční odnož Mews Ventures, která vznikla za účelem podpory růstu a inovací společnosti Mews.

Zdroj informací

Mews a NejBusiness.cz

Datum

18. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.6802 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál