DLA Piper radila Cube Infrastructure Managers s akvizicí MVV Energie CZ

DLA Piper radila Cube Infrastructure Managers s akvizicí MVV Energie CZ

DLA Piper poskytovala poradenství Cube Infrastructure Managers, nezávislému lucemburskému fondu zaměřenému na investice do evropské infrastruktury, při akvizici 100 % akcií MVV Energie CZ, české dceřiné společnosti německé energetické společnosti MVV Energie AG.

Cube Infrastructure Managers prostřednictvím svého fondu Cube Infrastructure Fund III koupila jednoho z předních výrobců a distributorů tepla v České republice, který působí v 15 městech po celé zemi a dodává řešení v oblastech vytápění a energetické účinnosti do tisíců domácností a podniků v celé České republice. V roce 2021 společnost v tuzemsku prodala 690 GWh tepla a 170 GWh elektřiny a dosáhla tržeb ve výši 78 milionů eur.

Transakce byla podepsána v srpnu letošního roku a nedávno byla po splnění obvyklých podmínek uzavřena.

Tým DLA Piper vedl Country Managing Partner a vedoucí pražské praxe v oblasti korporátního práva a fúzí a akvizic Miroslav Dubovský, kterému asistovali seniorní advokáti Jan Žídek, Petr Samec, Marcel Janíček a Jan Rataj a právníci Pavlína Trchalíková, Jan Metelka a Petr Varvařovský. Pražský tým DLA Piper na transakci poskytoval nejen poradenství v oblasti korporátního práva, ale i v oblasti akvizičního financování a v dalších specializacích.

Miroslav Dubovský k transakci uvedl: „Jsme nadšeni, že jsme poskytovali poradenství přednímu fondu Cube Infrastructure při této transakci, která ukazuje sílu naší praxe v oblasti fúzí a akvizic, financování a rovněž i naše odborné znalosti v odvětví energetiky a infrastruktury. Děkuji fondu Cube Infrastructure, že nám dal důvěru a vybral si nás pro tuto komplexní transakci a kolegům z našeho DLA Piper týmu za skvělou spolupráci.“

Zdroj informací

DLA Piper a NejBusiness.cz

Datum

14. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3331 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál