Skupina Thein s pomocí umělé inteligence obsadila 10 % pracovních pozic

Skupina Thein s pomocí umělé inteligence obsadila 10 % pracovních pozic

Skupina Thein, která se zaměřuje na rozvoj technologických společností v oboru ICT, kyberbezpečnosti a průmyslu 4.0 z České a Slovenské republiky, obsadila 10 % otevřených pracovních pozic s využitím principů umělé inteligence. Tento inovativní nástroj v náboru Thein využívá již déle než rok.

Thein při náboru umělou inteligenci využívá k automatickému přiřazování životopisů nebo profilů na síti LinkedIn k aktuálně otevřeným pracovním pozicím a k vyhodnocení, zda se uchazeč na tuto pozici hodí. V dalších fázích uchazeče kontaktuje recruiter. Přidanou hodnotou využití umělé inteligence při náboru je skutečnost, že robot tuto činnost dokáže vykonat rychleji a šetří kapacitu náborářů.

Umělá inteligence v HR přispívá k úsporám času a zvýšení produktivity. Náborářům ulehčuje život také tím, že z nich snímá vykonávání opakujících se a časově náročných úkolů. Ti tak svou kapacitu mohou věnovat řešení komplexnějších úkolů.

“S využitím principů umělé inteligence jsme si začali pohrávat přibližně před rokem. Jsme technologická firma a chceme držet krok s moderními trendy, a proto jsme se rozhodli implementovat prvky automatizace v HR. Zároveň jsme přesvědčeni, že využitím AI v náboru se jako firma odlišíme od dalších společností a nejen tím dokážeme oslovit další kandidáty,” přibližuje HR managerka skupiny Thein Alena Víchová.

V současné době tedy při náboru dochází ke kombinaci nástrojů umělé inteligence a zkušeností a znalostí HR. V budoucnu Thein plánuje rozšíření využití umělé inteligence také na automatizaci dalších úkonů souvisejících s nástupem nových kolegů.

Zdroj informací

Thein a NejBusiness.cz

Datum

11. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1792 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál