Acreom vyráží do boje za jednodušší život vývojářů

Acreom vyráží do boje za jednodušší život vývojářů

Nástroj slovenského technologického startupu Acreom přináší softwarovým vývojářům řešení organizace práce jednotlivců a týmů. Zakladatelé z vlastní zkušenosti reagují na nedostatek profesionálních nástrojů, které dodnes měli vývojáři k dispozici. Startup nyní podpořil český venture kapitálový fond Nation 1 spolu s fondem Expedite Ventures investicí v celkové hodnotě necelých 15 milionů korun. Nové prostředky Acreom využije nejen pro další rozšiřování produktu podle své roadmapy, ale také k zahraniční expanzi, a to zejména do USA. Ostrý provoz odstartoval Acreom začátkem listopadu. Koncem roku pak zpřístupní své API, čímž umožní svým uživatelům vytvářet modifikace a rozšíření do produktu.

Nástroj slovenského technologického startupu Acreom přináší nástroj na míru určený vývojářům, kterým umožní lépe organizovat práci. Jednotlivcům a týmům nabízí řešení neduhů stávajících nástrojů, které mnohdy nejsou primárně určeny vývojářům, ale spíše projektovým manažerům. Samotní vývojáři jsou tak při práci nuceni dělat kompromisy. Na základě svých vývojářských zkušeností nástroj Acreom založila v roce 2021 čtveřice přátel Martin Antoš, Denis Laca, Adam Pavlišin a Slavo Glinský. Investicí dosahující téměř 15 milionů korun podpoří Acreom český venture kapitálový fond Nation 1 spolu s německým fondem Expedite Ventures. Nové prostředky Acreom využije pro splnění svých cílů k plánovanému spuštění, ale také k podpoře zahraniční expanze zejména do USA, kterou si tým od počátku klade za cíl.

„Frustrovala nás nedostatečná nabídka kvalitních nástrojů pro plánování pracovních úkolů jednotlivců a týmů, které by byly určené přímo vývojářům. Mnohdy byly cíleny spíše na projektové manažery, přičemž ale jejich koncoví uživatelé byli spíše vývojáři. Sami jsme různé nástroje využívali pro vlastní práci a víme, jaké kompromisy jsme museli dělat a jaké neduhy obecně vývojáře s podobnými softwary trápí. Klademe si proto za cíl nabízet nástroj, který budou vývojáři milovat,“ komentuje motivaci k založení společnosti Martin Antoš, CEO Acreomu.

„U Acreomu oceňujeme vizi a proaktivní řešení problému, se kterým se vývojáři každý den potýkají. Kvitujeme open source přístup, kterým se tým Acreomu vydal, čímž se firma stává skutečně transparentní a přístupná ke spoluutváření a rozšiřování přímo z řad svých uživatelů. Efektivně tedy přináší nástroj od vývojářů pro vývojáře. Řešení, které Acreom nabízí, spolu s cílem dobýt celý svět nás v Nation 1 přesvědčilo tento projekt podpořit,“ komentuje investici Jaroslav Trojan, managing partner investičního fondu Nation 1.

Důvěra budovaná komunitou a open source produktem

Po rozsáhlé fázi beta testování počátkem letošního listopadu Acreom úspěšně spustil a veřejnosti zpřístupnil svůj nástroj. Launch nástroje ihned následoval příliv tisíců uživatelů. Acreom je od samého počátku velmi úzce budovaný samotnou komunitou vývojářů, kteří jsou během vývoje a testování neustále v kontaktu mezi sebou, ale také se zakladateli prostřednictvím vlastního discordového kanálu. Tím chce Acreom zaručit naprostou transparentnost svého nástroje, kterou potvrdí i zpřístupnění API a svého kódu koncem letošního roku. Ostrou verzi spustil nyní v listopadu Acreom nejprve pro jednotlivé vývojáře, licence pro týmy bude následovat začátkem roku 2023.

„Acreom jsme zakládali s tím, aby náš produkt byl co nejvíce transparentní a užitečný pro co nejvíce vývojářů. V tomto duchu jsme se svými uživateli stále v kontaktu přes Discord, a i proto plánujeme Acreom od konce letošního roku opensourcovat a zpřístupnit veřejnosti naše API. Nabídneme tím uživatelům možnost personalizace Acreomu přesně pro jejich potřeby a zároveň i příležitost tvorby vlastních funkcí a jejich sdílení s ostatními uživateli. Za cíl jsme si vytkli budovat nástroj, který se stane u vývojářů po celém světě nástrojem číslo jedna,“ komentuje filozofii společnosti jeden ze zakladatelů a CEO Acreomu Martin Antoš.

Zdroj informací

Acreom a NejBusiness.cz

Datum

9. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.4269 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál