Polovina pracovníků ve zdravotnictví přiznává, že problémové procesy způsobily ztrátu dat

Polovina pracovníků ve zdravotnictví přiznává, že problémové procesy způsobily ztrátu dat

Podle nového výzkumu společnosti Epson téměř polovina (49 %) pracovníků ve zdravotnictví přiznává, že v jejich pracovních procesech jsou přítomny chyby, které za posledních 12 měsíců vedly ke ztrátě dat nebo dokumentů.

Ačkoli ztrátu dat může způsobit mnoho faktorů, třetina (35 %) respondentů uvedla, že přechod na skenované, digitalizované záznamy toto riziko sníží. Velká část má také za to, že se tím sníží náklady na úložiště (60 %) a zvýší efektivita (55 %). To představuje obří a jednoduchou příležitost, jak zlepšit ochranu dat při současném zvýšení organizační efektivity.

Tento průzkum mezi téměř tisícem (985) pracovníků ve zdravotnictví z Evropy, Blízkého východu a Afriky také odhalil, že pracovníci každý měsíc osobně přijdou o téměř jeden den (7 hodin) času kvůli nekvalitním informačním technologiím, které jim bránit dělat jejich práci. Většina výsledků v tiskové zprávě jsou za Českou republiku.

Když vezmeme v potaz, že v Německu ve zdravotnictví pracuje přes 6 milionů lidí a ve Velké Británii přes 4 miliony, dohromady to činí přibližně 840 milionů ztracených hodin každý rok.

Na otázku, jaké klíčové požadavky jsou brány v úvahu při investování do nových technologií v tomto odvětví, byla nejčastější odpovědí, kterou uvedlo 70 % respondentů, cena.

Nicméně pouze 21 % má za to, že jim v plnění jejich hlavních cílů brání nedostatečné financování.

Pozitivní je, že ačkoli je cena významným faktorem, financování by nemělo omezovat nákupy, které by mohly pomoci omezit narušení dat a ztráty času.

Marcel Divín, Branch Office Manager ve společnosti Epson CZ&SK, tato zjištění okomentoval následovně: „Ačkoli se postupy ve zdravotnictví v reakci na pandemii nadále vyvíjejí, proměna očekávání pacientů, hromadění nevyřízených úkolů a nedostatek zaměstnanců představují významnou výzvu.

Ztráta dat a drahocenného času je velkým problémem a výrobci technologií, jako jsme my, musí dělat vše, co je v jejich silách, aby vyřešili potíže, kterým pracovníci ve zdravotnictví čelí. Jsme odhodláni tento sektor podporovat v jeho snaze zajistit bezpečnost dat a zlepšení pracovních postupů pomocí digitalizace.“

Veškerá zjištění tohoto výzkumu jsou k dispozici ke stažení ve zprávě IT periferní zařízení již nejsou periferní.

Zdroj informací

Epson a NejBusiness.cz

Datum

5. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0378 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál