Kurýři GLS již 12 let bezplatně přepravují dárky do dětských domovů, nově i s pomocí balíkomatů

Kurýři GLS již 12 let bezplatně přepravují dárky do dětských domovů, nově i s pomocí balíkomatů

Balíkový přepravce GLS se již dvanáctým rokem zapojuje do tradičního projektu Daruj hračku, v rámci kterého zcela zdarma přepraví dárky pro děti z dětských domovů a ústavů sociální péče. V minulém roce kurýři převezli celkem 4 512 balíčků o váze 6 tun a hodnotě 6,5 milionů Kč. Zájemci si mohu do 14. prosince vybírat ke splnění některé z vánočních přání v online aplikaci Daruj hračku. Přepravce zároveň doporučuje nenechávat vánoční nákupy na poslední chvíli. GLS garantuje doručení do Vánoc pro zásilky podané do středy 21. prosince.

Nejstarší projekt české předvánoční charity, tradiční sbírka Daruj hračku běží již 26. rokem pod taktovkou zdravotně znevýhodněných manažerů ze společnosti Tango Havlíčkův Brod, v. o. s. Těm se za uplynulé čtvrt století podařilo splnit na 109 tisíc přání pro více než 54 tisíc dětí ze 160 zařízení napříč celou Českou republikou. Dárci mohou i letos věnovat vánoční dárky konkrétním dětem podle jejich malovaných přání. Těch se tento rok v databázi sešlo celkem 4.864 a pochází od více než dvou tisíc dětí ze 61 dětských domovů a ústavů sociální péče.

Kurýři zdarma rozvezou přes 4 tisíce balíků

Předvánoční období je pro kurýrní společnosti vůbec nejrušnějším obdobím v roce, i tak se kurýři GLS již tradičně zapojují do projektu Daruj hračku a zcela zdarma rozvážejí tisíce vánočních dárků, které odesílají dárci z celé republiky. „Je pro nás ctí být dlouholetým partnerem tohoto skvělého projektu, a vykouzlit tak úsměv na tváři tisíců dětí. Všem dárcům se snažíme co nejvíce zjednodušit jejich šlechetné činy, proto si mohou objednat vyzvednutí zásilky kurýrem přímo doma, v práci či na chalupě nebo můžou dary zanést do naší široké sítě výdejních míst GLS Parcel Shop. Abychom dárcům odeslání během předvánočního shonu co nejvíce usnadnili, umožňujeme podání dárků i v nově spuštěných non-stop balíkomatech GLS Parcel Box“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

GLS garantuje doručení do Vánoc pro zásilky podané do středy 21. prosince

GLS před Vánoci zažívá zvýšený nápor, proto zákazníkům radí, aby nákupy z e-shopů nenechávali na poslední chvíli. Přepravce garantuje doručení zásilek přijatých do přepravy do středy 21. prosince. V případě objednání doručení do výdejního místa GLS Parcel Shop je možné zboží předat do přepravy až ve čtvrtek 22. prosince, je však třeba zohlednit otevírací dobu jednotlivých výdejních míst. „Balíky stihneme doručit do Vánoc, pokud je nám do přepravy e-shopy předají do středy 21. prosince. V takovém případě je možné provést i druhý pokus o doručení, když není příjemce zastižen,” upozorňuje Pavel Včela. Vzhledem k tomu, že sklady e-shopů jsou před Vánoci přetížené, trvá obvykle 2-3 dny, než přepravci dostanou zásilku do přepravy. Zákazníci by proto měli objednávat dárky s dostatečným předstihem, aby e-shopy měly dostatek času zboží zabalit a vyskladnit.

Zdroj informací

GLS a NejBusiness.cz

Datum

5. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5884 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál