Realitní fond Jet Industrial Lease vykázal zhodnocení přes 20 %

Realitní fond Jet Industrial Lease vykázal zhodnocení přes 20 %

Ve fiskálním roce (1. 7. 2021-30. 6. 2022) přinesl fond kvalifikovaných investorů Jet Industrial Lease zhodnocení 20,21 %, čímž se mu podařilo překonat míru inflace za předmětné období části roku 2021 a 2022 ve výši 9,4%.

 

 

Hlavní finanční ukazatele Jet Industrial Lease:

NAV na investiční akcii I1 (1.7.2021-30.6.2022) 20,21 %
NAV na investiční akcii I1 (k 30.9.2022) 25,56 %
LTV (k 30.9.2022) 54,43%

Fond kvalifikovaných investorů Jet Industrial Lease (JIL) ze skupiny fondů Jet Investment spravuje v Česku, Německu a Polsku portfolio v hodnotě cca 3 miliard korun. Zaměřuje se zejména na průmyslové nemovitosti a logistické areály navázané právě na výrobu.

„Čtyřicet procent evropského průmyslu je koncentrováno ve střední Evropě. V něm leží - také díky deglobalizaci a zkracování dodavatelských řetězců způsobených mimo jiné zkušenostmi z covidového období, obrovský potenciál dlouhodobého růstu a možnost zajímavého zhodnocení pro investory. I s ohledem na využití lokálně dostupné kvalifikované pracovní síly a realizované investice do technologického vybavení totiž průmysl vykazuje v nájmech dlouhodobou stabilitu,“ říká Pavel Drabina. V zájmu diverzifikace je portfolio fondu Jet Industrial Lease doplněné o komerční aktiva v podobě administrativních a multifunkčních budov nebo developerských příležitostí. Typickým příkladem jsou v tomto případě prostory Airport Business Center v areálu pražského Letiště Václava Havla.

Jako jediný český nemovitostní fond se JIL specializuje na akviziční model sale & leaseback, tedy odkup a zpětný pronájem nemovitostí, který firmám umožňuje použít kapitál vázaný v nemovitostech k rozvoji vlastního core byznysu, kde investovaný kapitál zhodnotí efektivněji. Takovým projektem je například vývojový a výrobní areál německého výrobce komponentů pro automobilový průmysl a zahradní techniky AL-KO, který patří do portfolia fondu od roku 2021. Právě na akvizice v sale & leaseback, který je v západní Evropě obvyklým, v Česku zatím nepříliš známým modelem, se chce Jet Industrial Lease zaměřit také v příštím roce, a to samozřejmě i s ohledem na dlouhodobou udržitelnost z pohledu ESG.

Jet Industrial Lease patří do skupiny fondů investiční společnosti Jet Investment Igora Faita. Ta spravuje další tři private equity fondy zaměřené na akvizice a zhodnocování průmyslových podniků, fond Jet Industrial Lease tak navazuje na její průmyslové know-how : „I přes současné globální výzvy průmyslu plně důvěřujeme, jde o stabilní součást nejen historie, ale především evropské budoucnosti, perspektivní obory jako například čistá energetika, vodík, moderní materiály nebo pokročilé strojírenství považujeme za motory budoucího růstu Evropy,“ doplňuje Igor Fait.

Zdroj informací

Jet Industrial Lease a NejBusiness.cz

Datum

1. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0479 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál