Chcete mít ideální kancelář? Vyhoďte vše nudné a jednostranně zaměřené

Chcete mít ideální kancelář? Vyhoďte vše nudné a jednostranně zaměřené

Flexibilita, kreativita a spolupráce patří dnes neoddělitelně k pracovní kultuře. Moderní kanceláře, i pracovní a zasedací místnosti proto odrážejí tento trend a jsou inspirativní, interaktivní, udržitelné, přitažlivé, flexibilní a zaměřené na kooperaci. Vhodně řešený a vybavený pracovní prostor přispívá nejen k pozitivnímu myšlení a lepší náladě, ale také podněcuje kreativní nápady a zvyšuje efektivitu práce, říká aktuální průzkum Kanceláře budoucnosti společnosti PlanRadar.

Z výše zmíněného průzkumu plyne, že momentálně dominantním přístupem k uzpůsobení kanceláří je rozvoj flexibilních forem práce a sdíleného pracovního místa (flexi desk, hot desking), kde zaměstnanci již nemají své vlastní pevně vyhrazené místo u stolu.

„V kancelářích je dnes velký důraz kladen hlavně na setkávání lidí a jejich co nejlepší spolupráci. Běžnou rutinní práci lze odvést i jinde. Osobní kontakt, předávání zkušeností, společné přemýšlení nad projekty a sdílení, jsou však tím nejcennějším, co společný pracovní prostor přináší. Proto má právě tyto fenomény podporovat,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Zoom zóny

Jednou z překážek aktuálně převládající hybridní práce je bariéra mezi lidmi v kanceláři a těmi doma. Odbourání mohou pomoci pohodlné zoom zóny, které nabízejí jednoduchý a pohodlný prostor pro pořádání digitálních schůzek. Tyto prostory jsou designovány tak, aby vycházely vstříc menším i větším online schůzkám, a to jak po stránce technického vybavení, tak i co do akustického komfortu. Zaměstnanec může takový prostor operativně využít i pro rychlé vyřízení soukromého telefonního hovoru.

Flexibilní pracovní místa

V hybridních kancelářích nyní často zaměstnanci nemají pevně přidělené pracovní místo. Když potřebují, využijí některé z volných míst a přizpůsobí si jej svým potřebám. Prostory proto musí být maximálně flexibilní. „Důležitou roli ve vybavení moderních kanceláří hrají vestavěné prvky, které zaměstnanec může použít, když je potřebuje a které zůstávají skryty, když nejsou využívány. Běžně se jedná o monitory, klávesnice či mikrofony,“ říká Michal Černý, zástupce společnosti Arthur Holm v ČR.

Agilní pracovní prostory

Když zaměstnanec nemá nutně přidělené pevné pracovní místo, může využívat nejrůznější zóny pracoviště. To by mu mělo nabízet řadu pracovních „zón“, které jsou vhodné pro konkrétní pracovní náplň.

„Agilní pracovní prostory bývají často originálně kreativně řešené a přinášejí pestrou paletu prostor od větších míst pro setkání přes komornější huddle rooms až po odhlučněné kabiny a prostory pro zábavu, hru a odpočinek,“ dodává Michal Černý z Arthur Holm.

Resimercial trend

Resimerciální design interiéru je tu již nějakou dobu, ale vzhledem k posunu pracovních stylů je aktuálnější než kdy dříve. Jedná se o spojení „obytného“ a „komerčního“ designu, které si klade za cíl vyvolat pocit pohodlí domova i na pracovišti. Využití domácích prvků, jako jsou pohodlné gauče s polštáři, koberce, květiny, ale i takové detaily jako jsou konferenční stolky a rámečky na fotografie. Z designových řešení jsou využívány například teplé dřevěné podlahy.

„V moderních kancelářských budovách se vedle klasických zasedacích místností stále častěji objevují odpočinkové zóny nebo salonky s pohodlnými pohovkami a křesly, spoustou živých květin, připomínající domácí pohodlí, kde je možné nejen odpočívat, ale i v odlehčené atmosféře jednat. Pro relaxaci nebo naopak nerušené soustředění firmy zřizují také samostatné uzavřené koutky, stále častější je i využití teras nebo střech, nejlépe osázených vegetací,“ vysvětluje Ondřej Mareček z SSI Group.

Udržitelnost

Dalším velkým tématem současných kancelářských prostor je udržitelnost, ekologie a společenská odpovědnost. Firmy stále více dbají na to, aby používané materiály měly buď co nejmenší uhlíkovou stopu nebo byly přímo vyráběné z recyklátů. Také se snaží vytvářet v kancelářích živý prostor, který spojuje lidi s přírodou. Mezi oblíbené prvky inspirované přírodou patří zelené stěny a střechy, interiérové využití větších rostlin a další podobné prvky.

Zdroj informací

Audiopro a NejBusiness.cz

Datum

1. prosince 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.3381 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál