SAP spouští low-code platformu SAP Build

SAP spouští low-code platformu SAP Build

Na konferenci SAP TechEd představila společnost SAP novou sadu nástrojů pro vývoj podnikových aplikací s minimálními znalostmi IT. Zaměstnancům tím umožní podílet se na transformaci firmy, rychleji se rozhodovat a dosahovat měřitelných výsledků. Kromě spuštění low-code platformy SAP Build softwarová společnost oznámila cíl do roku 2025 zvýšit kvalifikaci dvou milionů vývojářů, k jehož dosažení má pomoci i nové partnerství se vzdělávací platformou Coursera.

Nově představené nástroje na platformě SAP Build dávají podnikovým uživatelům přístup k datům a procesům v souvislostech s fungováním celé firmy - tedy k tomu, co potřebují ke správnému rozhodování a rychlým inovacím. Uživatelé SAP i s minimálními znalostmi IT tak mohou vytvářet a vylepšovat podnikové aplikace, automatizovat procesy a navrhovat weby intuitivní metodou drag-and-drop. Řešení také obsahuje více než 500 předpřipravených oborových a obchodních šablon, které urychlují vývoj aplikací.

„Neustále se měnící podnikatelské prostředí dnes vyžaduje, aby společnosti reagovaly téměř okamžitě. Portfolio low-code nástrojů SAP Build dává našim zákazníkům další možnost, jak urychlit inovace ve firmě a zvýšit produktivitu. To, co bylo dříve pouze doménou IT oddělení, se nyní přesouvá do rukou expertů z obchodního a dalších oddělení, kteří mohou spojit své zkušenosti z oboru s intuitivními technologickými nástroji a rychle vytvořit nové digitální řešení v rozsahu, který dřív nebyl možný,“ říká Hana Součková, generální ředitelka SAP ČR.

Podle dat analytické společnosti IDC je v současné době poptávka po digitálních řešeních větší než kapacita vývojářů. Proto IDC očekává, že se experti z různých oddělení ve firmách budou stále více zapojovat do vývoje zaměřeného na nejnaléhavější potřeby obchodu. „Předpokládáme, že v příštích deseti letech se bude na vývoji digitálních řešení podílet více než 100 milionů zaměstnanců z různých oddělení,“ poznamenává Arnal Dayaratna, viceprezident IDC pro výzkum v oblasti vývoje softwaru.

Vlastní zkušenosti s platformou nabízí Spencer Cook, XM Advocates Lead ve společnosti Qualtrics, kde využívají SAP Build pro zefektivnění obchodních procesů. „Naši obchodní experti dokázali rychle vytvořit aplikaci pro rozvoj referenčního programu se zákazníky, který výrazně zvýšil jejich spokojenost. Díky SAP Build se nám podařilo snížit náklady na vývoj až o 90 %,“ dodává.

Dva miliony vývojářů do tří let

Na konferenci se SAP věnovala i podpoře profesionálních vývojářů. Zavázala se do roku 2025 zvýšit kvalifikaci dvou milionů vývojářů po celém světě. Toho chce dosáhnout prostřednictvím ztrojnásobení nabídky bezplatných kurzů a školení na portálu SAP Learning a partnerství se vzdělávací platformou Coursera.

Na online platformě nyní nabízí základní profesní certifikaci SAP. Kurz mohou absolvovat všichni zájemci nezávisle na vzdělání či zkušenostech s programováním. „Kurz zájemce připraví na vstupní pozice v jednom z nejžádanějších oborů současné doby. Moc mě těší, že se na naši platformu dostávají kurzy s přímým vztahem k lepšímu uplatnění na trhu práce,“ doplňuje generální ředitel Coursera Jeff Maggioncalda.

Součástí strategie společnosti SAP zaměřené na zvyšování IT znalostí a programátorských dovedností na českém trhu je i spolupráce se Sdružením VIA a podpora projektu Meet & Code, do kterého se pravidelně zapojují školitelé z řad zaměstnanců SAP. Letos se v rámci projektu konalo přes dvacet workshopů, kterých se účastnilo více než 1100 dětí a mládeže.

Zdroj informací

SAP a NejBusiness.cz

Datum

18. listopadu 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5395 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál