V řetězci BILLA mohou zákazníci darovat potraviny ve všech jejích prodejnách

V řetězci BILLA mohou zákazníci darovat potraviny ve všech jejích prodejnách

Pomoci domácnostem a jedincům v tíživé životní situaci – to je cílem dobročinné Sbírky potravin, jejíž podzimní kolo se koná již tuto sobotu 12. listopadu 2022 od 8 do 18 hodin a jejímž dlouhodobým partnerem je obchodní řetězec BILLA. V podzimním kole do ní BILLA zapojí už po třetí všechny své prodejny napříč celým Českem.

Sbírky potravin, díky které se každý rok daří vybrat několik stovek tun jídla pro potřebné, se řetězec BILLA účastní už od roku 2016. „Sbírka potravin pro nás představuje způsob, jakým můžeme pomoci lidem, kteří v životě neměli tolik štěstí a potkali se s nepříznivým osudem. Obzvláště v dnešní komplikované době považujeme za důležité, abychom byli vůči sobě solidární a jeden druhému pomáhali. Chtěli bychom proto vyzvat všechny lidi, aby se do sobotní sbírky potravin zapojili a touto jednoduchou cestou, jako je darování pár kusů potravinového či drogistického zboží, přispěli na dobrou věc,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace BILLA ČR.

Počet osob, které se nacházejí ve složité životní situaci a potýkají se s nedostatkem zásob, v posledních letech bohužel roste. Jde většinou o ohrožené skupiny obyvatel, jako jsou senioři, rodiče-samoživitelé, pěstounské rodiny, handicapovaní nebo lidé bez domova. „Poskytnout pomoc mohou naši zákazníci jednoduše. Stačí ke svému běžnému nákupu v košíku přihodit například těstoviny, rýži, luštěniny, konzervy, dětskou výživu, mléko, olej, cukr nebo základní dětskou drogerii. Po zakoupení vybraných produktů je zbývá už jen odevzdat dobrovolníkům za pokladnami, jejichž poznávacím znamením budou zelené zástěry s logem sbírky,“ vysvětluje Dana Bratánková. Odevzdané zboží dále poputuje do skladů potravinových bank, které se postarají o přerozdělení a doručí ho potřebným.

V zatím posledním kole sbírky, které se uskutečnilo letos v dubnu, se celkem vybralo 325 tun zboží. Největší část tvořily potraviny, a to konkrétně 292 tun. Vedle potravin přispěli zákazníci do sbírky také 33 tunami drogistického zboží a hygienických potřeb. Potraviny vybrané v letošním jarním kole vydaly až na 584 tisíc porcí jídla. „Těší nás, že se do sbírky můžeme každým rokem zapojovat a společně s našimi zaměstnanci motivovat lidi, aby přispěli. Věříme, že se i podzimní kolo sbírky ponese v duchu solidarity a podaří se vybrat co největší množství zboží,“ doplňuje Dana Bratánková.

Zdroj informací

BILLA a NejBusiness.cz

Datum

8. listopadu 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.673 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál