ABB představuje nejmenší průmyslový robot s nejvyšší nosností a přesností ve své třídě

ABB představuje nejmenší průmyslový robot s nejvyšší nosností a přesností ve své třídě

Společnost ABB uvedla na trh svůj dosud nejmenší průmyslový robot, který nabízí nové možnosti rychlejší, flexibilnější a kvalitnější výroby nositelných chytrých zařízení. Díky svým kompaktním rozměrům, nejvyšší nosnosti ve své třídě a bezkonkurenční přesnosti nabízí nový IRB 1010 výrobcům elektroniky možnost zvýšit výrobu zařízení, jako jsou chytré hodinky, sluchátka, senzory a sportovní a zdravotní trackery prostřednictvím automatizace.

"Trh s nositelnými chytrými zařízeními zrychluje a prognózy odhadují, že v letech 2022 až 2028 zaznamenáme dvouciferný růst," uvádí Rui Liang, výkonný ředitel divize elektroniky ABB Robotika. "Aby bylo možné tohoto růstu dosáhnout, požadují společnosti kompaktní robotická řešení, která jsou vhodná pro stísněné výrobní prostory a linky na výrobu elektroniky a která dokáží přesně manipulovat s malými součástkami používanými v nositelných zařízeních. Náš robot IRB 1010 s nosností 1,5 kg, který je nejpřesnější ve své třídě, tyto požadavky splňuje a umožňuje společnostem maximalizovat výkon a produktivitu a zároveň zachovat špičkovou kvalitu výrobků."

IRB 1010 je navržen pro využití ve stísněných prostorách a u speciálních strojů z oblasti výroby elektroniky. Díky dosahu 370 mm a rozměrům 135 × 250 mm je IRB 1010 o 30 % menší než současný nejmenší robot ABB IRB 120. Tyto kompaktní rozměry zvyšují počet buněk, které lze umístit do výrobních prostor, a umožňují tak výrobcům zvýšit produkci.

Robot IRB 1010 je schopen manipulovat s předměty o hmotnosti do 1,5 kg, má tedy nejvyšší nosnost ve své třídě a dokáže zvednout předměty s třikrát větší hmotností než srovnatelné roboty v této kategorii. Tato zvýšená nosnost ve spojení se vzduchovou hadicí o větším průměru, která poskytuje větší výkon pro vakuové sání, umožňuje robotu manipulovat s více předměty současně a zvyšuje počet předmětů, kterými lze manipulovat za hodinu. Lze ho využít v aplikacích, jako je odlepování fólií, manipulace s materiálem, montáže, lepení a kontrola.

Produktivitu robotu zvyšují i brzdy, jimiž je vybaven na každé ze 6 os, které umožňují, aby rameno robotu zůstalo při vypnutí nebo zastavení bezpečně fixováno. To znamená, že nedochází ke ztrátovým časům při obnovování, čímž dokáže IRB 1010 zajistit mnohem vyšší produktivitu než jiné roboty v této třídě.

Vysokou přesnost robotu IRB 1010 zajišťuje řídicí jednotka ABB OmniCore™ E10, která nabízí ve své třídě nejlepší opakovatelnou přesnost najetí do bodu a opakovatelnost dráhy 0,01 mm. Díky svému štíhlému designu je řídicí jednotka vhodná pro montáž malých dílů v aplikacích, kde je třeba minimalizovat velikost výrobních buněk. Řídicí jednotka nabízí flexibilitu pro splnění měnících se požadavků díky vestavěné digitální konektivitě a více než 1000 doplňkových funkcí, které umožňují snadnou škálovatelnost.

Řídicí jednotka OmniCore E10 spotřebovává až o 20 % méně energie ve srovnání s předchozími řídicími jednotkami ABB IRC5C, a umožňuje tak výrobcům snížit náklady na energii a zvýšit energetickou účinnost.

Snadné programování díky softwaru Robot Control Mate

Programování IRB 1010 je snadné díky softwaru ABB Robot Control Mate, který je k dispozici jako doplněk k programovacímu softwaru ABB RobotStudio® a umožňuje uživatelům pohybovat robotem IRB 1010, kalibrovat ho a učit z počítače nebo mobilního tabletu bez nutnosti znalosti programování.

Toto jednoduché programování spolu s malými rozměry IRB 1010 otevírá také nové možnosti pro vzdělávací aplikace. Díky kompaktnímu provedení je IRB 1010 vhodný pro instalaci na stolní počítače ve třídách a jeho snadné ovládání umožňuje učitelům i studentům rychle si osvojit dovednosti potřebné pro programování a obsluhu.

IRB 1010 doplňuje komplexní řadu průmyslových robotů ABB, která zahrnuje širokou škálu malých, středních a velkých variant, včetně rozšiřující se rodiny kolaborativních robotů, jež umožňují bezpečnou úzkou spolupráci s člověkem.

Zdroj informací

ABB a NejBusiness.cz

Datum

3. listopadu 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

Reklama

Page generated in 1.1733 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál