Fond PORTIVA WATT & YIELD již po třech čtvrtletích téměř naplnil svůj celoroční výnosový cíl

Fond PORTIVA WATT & YIELD již po třech čtvrtletích téměř naplnil svůj celoroční výnosový cíl

Investiční fond WATT & YIELD ze skupiny PORTIVA svým investorům ve třetím čtvrtletí letošního roku přinesl zhodnocení na úrovni 2,34 %. Jediný fond kvalifikovaných investorů zaměřený čistě na obnovitelné zdroje energie na území ČR tak od začátku roku dosáhl výnosu 5,84 %. Už po devíti měsících tak téměř naplnil svůj celoroční výnosový cíl 6 %. Objem aktiv pod správou fondu překročil hranici půl miliardy korun.

K nadstandardní výkonnosti fondu kromě stabilní výroby tří fotovoltaických a tří větrných elektráren částečně přispěl také letošní vývoj cen na trhu s elektrickou energií. „Výhodou investic do fondu WATT & YIELD je nezávislost jeho výnosu na ekonomických cyklech a předvídatelnost, kterou u většiny zdrojů zajišťujeme mimo jiné sjednáváním pevných výkupních cen na rok dopředu. V rámci diverzifikace však jedna z našich větrných elektráren funguje v režimu výkupu za aktuální tržní ceny, což za současné situace znamená znatelně vyšší zisk,“ uvádí manažer fondu WATT & YIELD ze skupiny PORTIVA Jakub Lukša. U ostatních elektráren se letošní růst cen energií do výnosu promítne od ledna příštího roku, kdy vstoupí v platnost nové roční kontrakty.

Do konce listopadu zároveň WATT & YIELD plánuje zařadit do svého portfolia fotovoltaickou elektrárnu v jihočeské obci Roudné. Zdroj s celkovým instalovaným výkonem 2,7 MWp se stane jednou z nejvýkonnějších elektráren v portfoliu fondu. Do budoucna pak WATT & YIELD počítá i s akvizicemi zcela nových solárních elektráren na území České republiky, jejichž výstavbu plánuje již v příštím roce zahájit mateřská společnost PORTIVA. „Nové obnovitelné zdroje pomohou nejen posílit portfolio fondu, ale zároveň přispějí k redukci uhlíkové stopy české energetiky a sníží závislost naší země na dovozu fosilních paliv ze zahraničí. Fond tak ještě posílí svůj společenský a environmentální přesah, který investorům kromě zhodnocování peněz dlouhodobě přináší.” uzavírá Jakub Lukša.

Zdroj informací

PORTIVA WATT & YIELD a NejBusiness.cz

Datum

2. listopadu 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1564 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál