Investiční skupina RSBC kupuje tuzemskou logistickou jedničku pro oblast telekomunikací PJ EXPEDIS

Investiční skupina RSBC kupuje tuzemskou logistickou jedničku pro oblast telekomunikací PJ EXPEDIS

Iinvestiční skupina RSBC posiluje svoji private equity divizi o českého a slovenského lídra na poli logistiky pro oblast telekomunikací, společnost PJ EXPEDIS. Ta se od běžných logistických firem liší vysokou přidanou hodnotou a komplexním rozsahem svých služeb. Kromě skladování a přepravy tří milionů mobilních telefonů ročně, tisíců kilometrů kabelů a mnoha tun dalších dílů a součástek firma poskytuje klientům také nadstavbu v podobě testování nových přístrojů, repasování použitých zařízení, vyřizování reklamací, či služby e-Sign včetně rozvoz smluv, nebo příjem hotovostních i bezhotovostních plateb od koncových zákazníků. RSBC do budoucna plánuje v oboru dále růst pomocí akvizic i zahraniční expanze a využít tak synergií se svou nemovitostní divizí.

„V Evropě v současné době probíhá přenastavování obchodních a dodavatelských řetězců směrem z Asie. Nejen v důsledku koronavirové pandemie, ale také se změnou přístupu na poli bezpečnosti dodávek a v neposlední řadě i ochrany životního prostředí, se řada velkých evropských firem rozhodla posílit svoje logistické a skladové kapacity přímo na kontinentu,” popisuje partner RSBC pro private equity Václav Brož potenciál oboru, v němž PJ EXPEDIS působí. „Naším cílem je PJ EXPEDIS rozvíjet dlouhodobě. Na rozdíl od private equity fondů nemáme předem dáno, že musíme firmu do 3-5 let prodat a zpeněžit. Pokud to bude potřeba, můžeme přidanou hodnotu ve firmě budovat i 10 a více let,” doplnil Václav Brož.

RSBC odkoupila majoritní podíl v PJ EXPEDIS od stávajícího majitele firmy Martina Jeřábka. Muž, jehož otec Pavel v roce 1991 společnost založil, zůstává v čele podniku a bude se na jeho rozvoji pod křídly RSBC nadále podílet. „Potenciál na trhu komplexní logistiky je nyní obrovský nejen v Česku a na Slovensku, ale v celé Evropě. Spojení s RSBC a využití jejího silného finančního zázemí i zkušeností umožní PJ EXPEDIS dynamicky růst, expandovat na zahraniční trhy a prosadit se i v dalších oblastech,” uvedl Martin Jeřábek s tím, že na trzích západní Evropy je míra využívání externích logistických partnerů v současnosti až čtyřikrát vyšší než ve střední Evropě.

Zdroj informací

RSBC a NejBusiness.cz

Datum

30. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4182 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál