Společnost Kingston Digital vede žebříček dodavatelů SSD za rok 2021

Společnost Kingston Digital vede žebříček dodavatelů SSD za rok 2021

Společnost Kingston Digital Europe Co LLP, která je výrobcem flash paměťových zařízení a pobočkou Kingston Technology Company, světového lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, dnes oznámila, že ji společnost TrendForce označila na první pozici na trhu jako největšího dodavatele SSD disků třetím stranám za celý rok 2021. Podle TrendForce připadá na společnost Kingston masivní podíl 26 procent ze 127 milionů jednotek dodaných v roce 2021.

Přes pokračující pandemii, která narušovala dodávky komponentů souvisejících s výrobou SSD v roce 2021, zaznamenaly roční nárůst o 11 %dodávky prostřednictvím globálních distribučních kanálů. Zatímco poptávka po výrobě rostla, objem dodávek ovlivňovala omezená nabídka waferů. V reakci na to společnost Kingston přijala strategii omezené nabídky, jelikož rostly ceny produktů. Ukazuje se, že díky své globální strategii pro zásobování komponenty byla společnost Kingston, pokud jde o globální pandemii a nedostatek čipů, daleko před svými konkurenty. Výsledek posílil postavení společnosti Kingston jako jasného lídra ve výrobě SSD disků, protože dodavatel na druhém místě měl jen 8% tržní podíl. Z celkových dodávek v roce 2021 získali dodavatelé třetích stran (nepolovodičových) výrobců SSD jako kategorie 58% podíl.

Tržní prostředí nadále definuje rostoucí poptávku po herních SSD s PCIe 4.0 NVMe, což všechny tlačí k přechodu od SATA k PCIe. TrendForce předpovídá, že díky upgradům se pravděpodobně ještě zvýší povědomí o značce a nadále poroste poptávka. V roce 2021 rozšířila společnost Kingston své portfolio uvedením dvou nových vysoce výkonných PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD disků KC3000 a Kingston FURY Renegade SSD, které se připojily k rodině klientských SSD Kingston pro všechny, kteří ve svých stolních a přenosných počítačích potřebují rychlost pro náročné hry a pracovní aplikace. Podle TrendForce budou napříště cena a schopnost poskytovat komplexní globální výrobní a prodejní služby důležitými faktory dalšího zvyšování dodávek PCIe SSD.

Společnost Kingston si udržuje postavení na trhu díky těsné spolupráci se svými dodavateli, partnery a zákazníky po celém světě. V době, kdy se světem prohnala zdravotní krize a podniky omezovaly své služby, společnost Kingston nadále nabízela špičkovou podporu prodeje a přístup ke svým odborníkům na produkty a k inženýrům reprezentovanou známým mottem společnosti Kingston Is With You (Kingston je s vámi), které vedlo více než k třem úspěšným desetiletím spolehlivosti a zákaznické podpory. Kingston na první pozici v žebříčku trhu SSD proto není žádným překvapením. Stejný přístup má také v divizi DRAM, kde je Kingston již 19. let po sobě největším dodavatelem paměťových modulů pro třetí strany.

„Je pro nás ctí získat nejvyšší hodnocení v době, kdy Kingston slaví své 35. výročí,“ řekl Tony Hollingsbee, obchodní manažer pro SSD společnosti Kingston v regionu EMEA. „Od samého počátku se společnost Kingston soustředila na své zákazníky a obchodní partnery na celém světě. Tyto úspěšné vztahy pomohly našemu podnikání v oblasti SSD rychle růst. Nejnovější výsledky TrendForce toto úsilí potvrzují, takže s nimi tento úspěch můžeme sdílet.“

Zdroj informací

Kingston Digital a NejBusiness.cz

Datum

27. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2173 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál