Na přehradě Lipno vznikne bydlení v symbióze s přírodou v režii fondu Nemomax a architektonického ateliéru ACREA

Na přehradě Lipno vznikne bydlení v symbióze s přírodou v režii fondu Nemomax a architektonického ateliéru ACREA

Poslední volné místo u vody v Lipně nad Vltavou se dočká unikátního a moderního bydlení. Na břehu největší přehradní vodní nádrže v České republice vznikne 1,3kilometrová zástavba s názvem Viva Lipno, která nabídne unikátní souznění architektury se šumavskou přírodou. Budoucí sousedé lipenské víly, bronzové sochy mladé ženy stojící nad kolísavou hladinou přehrady, si tak budou moct užívat moderní život v oáze klidu v blízkosti hlavního centra letních i zimních sportů jižních Čech. Za projektem stojí nemovitostní investiční fond Nemomax (plným názvem Nemomax investiční fond SICAV) investiční skupiny RN Solutions, který pro návrh projektu oslovil architektonický ateliér ACREA.

Investor stavby Nemomax, člen skupiny RN Solutions, se při projektu obytné zástavby posledního volného místa na břehu vodní nádrže v Lipně nad Vltavou soustředil na architekturu s environmentálním přesahem a oslavu jednoho z nejkrásnějších míst jižních Čech. Viva Lipno, to je 10 dvoupodlažních bytových domů se 167 apartmány a 15 challety s výhledem na vodní hladinu, které v sobě snoubí architekturu s přírodou a nízkými energetickými nároky. Lipenský projekt nabídne spojení přírody a řady sportovních aktivit včetně přilehlé cyklostezky. Na dosah ruky je pak Lipno nad Vltavou s řadou restaurací, pláží či lyžařským areálem.

„Viva Lipno je dlouho připravovaný projekt, který svými parametry, kvalitou zpracování a polohou nabídne bydlení ve stylu, jenž se vymyká dosavadním projektům, které u Lipna či v České republice vůbec kdy vznikly. Naší vizí je postavit bydlení, které bude sloužit potřebám moderních a aktivních rodin. Zásadní také je, že všechny apartmány i challety budou mít přímý výhled na vodní hladinu,“ říká Marek Unčovský, předseda dozorčí rady fondu a zakladatel RN Solutions. Dle současných plánů by stavba měla být dokončena na jaře roku 2026.

Architektonické studio ACREA má za sebou velké rezidenční projekty, projekty v cestovním ruchu či luxusní individuální vily u nás i ve světě, například rezidenční objekty Bezručova v Bratislavě (SR), areál Zámeček Petrovice u Karviné (ČR), vilu v Bormes- les-Mimosas (Francie), aquapark Vladimir (Rusko) nebo vilový komplex Coral Views (Honduras).

Architektura s technologií v zádech

Při architektonickém návrhu Viva Lipno ACREA vychází z technologie BIM a systému Navgaro, který pomocí softwaru monitoruje informace o stavbě ve všech jejích fázích a zaměřuje se také na životní cyklus budovy. Pro stavbu bude nejspíše využita revoluční technolologie křížem vrstveného masivního dřeva, která je šetrná k přírodě. Právě stavba domů z takzvaných CLP panelů probíhá mimo základny v továrně, čímž se redukuje čas strávený stavbou u samotné přehrady. Investor stavby se v tomto případě inspiroval stavbami v rakouských Alpách.

Vizuální podoba je inspirována vertikalitou stromů, materiálem dřeva a neviditelných prosklených stěn určených pro nekonečné výhledy z oken a teras. „Při návrhu obytného komplexu Viva Lipno klademe důraz zejména na přírodní prostředí, které předurčilo jeho fascinující atmosféru. Chceme vyjádřit radost z možného současného kulturně-environmentálního střetu. Společným jmenovatelem je vrůst architektury a lesa na břehu Lipna a následně její kvality, které se projeví v běhu spravedlivého času. Výsledkem je kýžený pocit uvědomění si vlastní existence v těsné blízkosti vodní hladiny a lesního prostředí,“ říká architekt projektu Ing. arch. Michal Pasiar, Ph.D.

Zdroj informací

Nemomax a NejBusiness.cz

Datum

24. října 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1642 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál