Pouze 1 z 10 Čechů očekává letos růst mzdy nad 10 %

Pouze 1 z 10 Čechů očekává letos růst mzdy nad 10 %

Více než 60 % zaměstnanců potvrzuje, že jejich zaměstnavatel zatím v odměňování nijak nezareagoval na současnou ekonomickou situaci. I mezi těmi zaměstnanci, kterým zaměstnavatel přilepšil, je polovina s rozsahem této podpory nespokojena. Růst mzdy nad 10 % očekává v letošním roce jen 1 z 10 lidí. Vyplývá to z Barometru zaměstnanců společnosti Up Česká republika mezi více než 1000 respondenty z tuzemských firem a organizací. Výzkum byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

Reálná mzda klesá podle údajů Českého statistického úřadu již tři čtvrtletí za sebou. Nejnovější údaje ze začátku září ukazují, že ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o téměř 10 %, a Češi tak podle analytiků zchudli nejvíce od roku 1993. Přesto hned 3 z 5 zaměstnanců za těchto okolností uvádějí, že jejich zaměstnavatelé dosud na ekonomický vývoj a inflaci nezareagovali.

Jak se zavděčit?

Navýšení mzdy v reakci na současný ekonomický vývoj potvrzuje v aktuálním Barometru jen 17 % zaměstnanců. Nějakou formu podpory obdržela od zaměstnavatele téměř třetina zaměstnanců.

I mezi těmi, kdo od zaměstnavatele jakoukoliv formu přilepšení obdrželi, zůstává ale polovina těch, kteří jsou s rozsahem podpory nespokojeni. Jen 1 z 10 zaměstnanců nějak nově podpořených je s rozsahem zcela spokojen. Většina oslovených lidí je zároveň toho názoru, že mzda by měla růst minimálně stejně rychle jako inflace.

„Pro většinu zaměstnavatelů je však nereálné udržet při navyšování mzdy tempo se stávající inflací. Pokud si tedy budou chtít udržet zaměstnance a vyjít jim alespoň částečně vstříc, aniž by ohrozili svou firmu, musí hledat alternativy odměňování. Typicky půjde o různé formy účelových příspěvků, zejména na stravování, dopravu nebo volnočasové aktivity,“ popisuje Stéphane Nicoletti, generální ředitel společnosti Up Česká republika, která se specializuje na péči o zaměstnance.

Řada velkých firem již na začátku léta zvýšila hodnotu stravného ve formě stravenek a stravenkových karet, protože ceny potravin i energií extrémně vzrostly. Tomuto trendu navíc nahrává zvýšení daňově optimální nominální hodnoty stravenky ze 150 na 180 korun, ke kterému na konci srpna přistoupilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.   

„Potraviny jsou od krize jedním z nejvíce postižených odvětví. Důsledkem je zdražování obědů v restauracích, menší porce i horší kvalita. Při nákupu potravin jsou pak lidé kvůli inflaci nuceni více hledat výhodné nabídky i na úkor kvality. Obzvlášť velká část rodin už přitom nechce nebo dokonce nemůže na potravinách více šetřit. Právě účelový příspěvek na stravování je tak ideální formou podpory, který lidem vytrhne trn z paty a firmy si ho přitom obvykle mohou dovolit,“ říká Nicoletti.

Vyhlížení horších časů

Velká část zaměstnanců zohledňuje současnou ekonomickou situaci i ve svých očekáváních, pokud jde o letošní zvýšení mzdy. Přestože inflace letos akceleruje, jen čtvrtina zaměstnanců očekává, že letošní navýšení mzdy překoná to loňské. Desetina zaměstnanců se dokonce obává, že jejich zaměstnavatel mzdy sníží. Na druhé straně také jen 1 z 10 zaměstnanců očekává letos zvýšení mzdy o 10 a více procent.

„I zaměstnanci chtějí v současné situaci najít určitý kompromis. Lze proto očekávat, že jejich tlak na zaměstnavatele sice i nadále poroste, ale nebude se týkat jen peněz na výplatní pásce. Důležitější než forma bude možnost podporu od zaměstnavatele okamžitě použít, a ulevit tak rodinnému rozpočtu. Vedle účelových příspěvků a benefitů, které pomůžou s výdaji za stravování, dopravu, zdraví, sport nebo kulturu, může jít například i o zajištění slev nebo cash back programů pro zaměstnance. Právě ty využívají lidé v naší platformě Můj Up nyní více než kdykoli dříve,“ dodává Nicoletti.

Zdroj informací

Up Česká republika a NejBusiness.cz

Datum

19. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.1894 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál