V sazovické firmě Dudr Tools nabízí netradiční benefit pro zaměstnace

V sazovické firmě Dudr Tools nabízí netradiční benefit pro zaměstnace

Výrobce pilových pásů Dudr Tools ze Sazovic změnil v říjnu systém plánování práce a zavedl kromě třísměnného také dvousměnný provoz. Zaměstnanci se tak sami mohou rozhodnout v jakém režimu chtějí pracovat.

V návaznosti na otevření nové výrobní haly přešla nově společnost Dudr Tools kromě třísměnného také na dvousměnný provoz. Zavedení dvousměnného provozu znamenalo pro firmu řadu změn ve výrobě - od úpravy systému plánování výroby, navýšení strojní kapacity až po navýšení počtu předáků.

Firma k tomuto kroku přistoupila se záměrem vyjít vstříc zaměstnancům firmy ale také přilákat nové uchazeče, pro které je dnes dvousměnný provoz rozhodujícím kritériem pro výběr zaměstnavatele. „Jsme si vědomi toho, že práce ve třísměnném provozu s náročnými nočními směnami nemusí některým pracovníkům vyhovovat,“ uvedl výkonný ředitel Ondřej Turecký a dodal, že na nový systém práce firma přešla také s cílem udělat maximum pro spokojenost svých zaměstnanců přesto, že jde o složitý proces, který s sebou nese i řadu problémů a nákladů.

Možnosti přejít na dvousměnný provoz využila řada stávajících zaměstnanců firmy Dudr Tools. Jako pozitivní změnu ji vítá třeba Ondřej Plášek, který se i kvůli reorganizaci výroby stal jedním z nových předáků. „Noční směny pro mě byly v poslední době náročné psychicky i fyzicky. Málo jsem po noční spal a jsem rád, že budu mít po 8 letech konečně pravidelný režim,“ pochvaluje si Ondřej Plášek.

Téměř 30 % ze současných 51 zaměstnanců ve výrobě se rozhodlo zůstat u třísměnného provozu. Hlavním důvodem jsou pro ně mzdové příplatky za noční směny nebo rodinná situace. „Práce v noci mi vůbec nevadí, už jsem si zvykl, že se prospím pár hodin a zbytek dne mohu strávit s rodinou,“ vysvětlil zaměstnanec Jan Macharáček a dodal, že by pro něj střídání pouze ranní a odpolední směny byla spíše komplikací, protože by se mnohem méně viděl s dětmi, které jsou přes den ve škole.

Společnost Dudr Tools zaměstnává nyní 110 pracovníků. Patří mezi přední dodavatele pilových pásů na světě a spolupracuje s největšími dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také ve 40 zemích po celém světě, kam směřuje 65 % produkce. Denně opustí výrobní halu v Sazovicích kolem 1000 ks pilových pásů různých rozměrů. V roce 2021 byl roční obrat firmy 154 mil. Kč a letos firma míří k obratu 200 mil. Kč, což by byl 30% nárůst. Společnost se zaměřuje na vlastní vývoj a inovace výrobních technologií, do kterého v loňském roce investovala částku přes 10 mil. Kč.

Zdroj informací

Dudr Tools a NejBusiness.cz

Datum

18. října 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1223 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál