Mastercard umožní snadnější a bezpečnější nákup kryptoměn

Mastercard umožní snadnější a bezpečnější nákup kryptoměn

Společnost Mastercard spouští unikátní software Crypto Secure, první technologické řešení svého druhu, které přinese vyšší důvěru a bezpečnost do digitálního ekosystému kryptoměn.

Nový systém kombinuje analytické nástroje a technologie start-upu CipherTrace, který pomáhá odhalit nezákonné transakce s kryptoměnami. Crypto Secure tak lépe vyhodnotí rizika kryptoměnových burz a dalších poskytovatelů virtuálních aktiv a usnadní samotný proces schvalování či zamítání celého nákupu kryptoměn. Vydavatelé karet pak dokáží snadno rozpoznat podvodné transakce a zároveň jim včas zabránit.

„Důvěra je pro podnikání Mastercard zásadní. Se stále širším rozšířením kryptoměn do každodenního života je tohle další důležitý krok na naší cestě. Crypto Secure přináší vydavatelům karet platformu, přes kterou se dostanou k analýzám a informacím zvyšujícím bezpečnost nákupů kryptoměn a potažmo i posilující důvěru spotřebitelů na úroveň, která se očekává při placení kartou Mastercard,“ dodává prezident kybernetického a analytického útvaru Mastercard Ajay Bhalla.

Nový nástroj pomocí barevně rozlišených grafických schémat ukazuje vydavatelům karet, kde majitelé nakupují kryptoměny. Vydavatelé tak budou moci identifikovat kryptoměnové burzy, měřit počet schválených a zamítnutých transakcí, analyzovat svou expozici vůči riziku kryptoaktiv prostřednictvím jediného skóre a mít přístup k referenčnímu ratingu finančních institucí.

V posledních několika letech Mastercard ve spolupráci se svými zákazníky i partnery představil řadu nových služeb a funkcí, které zpřístupňují kryptoměny a zvyšují jejich bezpečnost a spolehlivost. Nejnovější produkt společnosti Mastecard, Crypto Secure, pomůže překlenout mezeru mezi tradičními financemi a světem kryptoměn a zároveň umožní spotřebitelům bezproblémové placení běžných výdajů z jejich kryptoměnových účtů. Díky této jedinečné kombinaci služeb budou moci finanční instituce bezpečně spravovat investice spotřebitelů do kryptoaktiv.

Zdroj informací

Mastercard a NejBusiness.cz

Datum

15. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál