Superface chce největší katalog APIs na světě a automatizovat jejich napojení

Superface chce největší katalog APIs na světě a automatizovat jejich napojení

Technologický startup Superface, který propojuje aplikace ve zlomku vteřiny skrze API (application programming interface – programovací rozhraní pro komunikaci s aplikací), nabral v seedovém investičním kole 2,6 milionu eur (65 milionů korun). Do startupu, jehož ultimátní vizí je vytvořit největší katalog APIs s automatizovaným napojením na světě, investoval estonský kapitálový fond Tera Ventures v čele s lead investorem Eamonem Careyem. Ten již investoval přes 67 milionů dolarů do úspěšných technologických projektů po celém světě a v jeho portfoliu lze najít velké startupy jako Montonio nebo Scoro.

Nově se přidali také Caesar Ventures, Quantum Angels, Startup Istanbul a angel investoři Nicolas Mohr, Michael Vath a Siim Teller. Superface znovu podpořily fondy 42CAP a Tensor Ventures, v jejichž portfoliu je například blockchainový Tatum nebo technologická Passengera.

„Množství času, úsilí a peněz, které firmy vynakládají na vyhledávání a integraci API, je obrovské. Když jsem se setkal s týmem Superface, okamžitě jsem se zamiloval do nápadu odstranit téměř veškerou složitost tohoto procesu. Jejich vize využití umělé inteligence pro autonomní integrace je příjemnou změnou, kterou potřebují zakladatelé a vývojáři po celém světě. Tým Superface vytváří něco, co radikálně zjednoduší práci vývojářů, a my jsme nadšeni, že můžeme být součástí této cesty,“ říká Eamon Carey, generální partner Tera Ventures.

„Investice nám umožní věnovat se product market fitu a zvýšit naši trakci na trhu. Kromě Tera VC do nás investovaly také fondy 42CAP, Tensor Ventures a několik expertních angel investorů věnujících se technologiím nebo marketingu. Dík patří i mateřskému studiu Applifting za stálou podporu. Aktuálně posilujeme integrační část, přičemž silnou poptávku registrujeme u pokročilých startupů. Ty mají často v roadmapě i 100 integrací APIs, přičemž náklad na jednu integraci se pohybuje dle komplexity od 1 000 eur (zhruba 24 000 korun), může však jít až do desetitisíců eur. Využitím Superface ušetří startupy a firmy značné množství finančních prostředků a práce vývojářů, které by mohly jinak využít na inovace a produkt,“ říká Radek Novotný, CEO a spoluzakladatel Superface.

„Letos se chceme v Superface soustředit primárně na ladění produktu pro externí integrace. Máme ambice vytvořit největší katalog všech veřejných APIs – takový ‚Google of APIs‘. Ty bude možné vyhledávat pomocí jejich účelu, na základě zvolených parametrů a jejich napojení na pár kliknutí. Vývojáři tak nebudou muset složitě vyhledávat konkrétní API v dokumentaci a provádět mnohadenní analýzy. Vedle toho však dokážeme pomoci velkým firmám interně – ty totiž mívají v integracích často chaos, který zvládneme pomocí našeho Superface napravit,“ dodává Zdeněk Němec, CTO a spoluzakladatel Superface.

Firmy mohou ušetřit stovky tisíc na integracích

Nová cílová skupina jsou po investici střední a velké firmy, které si většinou nesou v oblasti integrací značný technologický dluh a předávají si ho mezi interními týmy. Superface jim pomáhá na integracích ušetřit jak čas, tak finance. To hlavně díky tomu, že není prostředníkem, ale spíše zprostředkovatelem, který si neúčtuje poplatky za volání APIs. Příkladem může být spolupráce se společností Crowd s více než dvěma miliony exekucí za týden.

V současnosti má tým startupu čtrnáct lidí, skládá se ze seniorních vývojářů specializovaných na API vývoj, integrace a design – ti se věnují veřejným APIs. Startup příští rok plánuje nabrat dalších až dvacet lidí, především na technologie, produkty, vývoj, ale také na online marketing a obchod. Do budoucna se chce Superface věnovat automatizaci integrací open APIs – ty bude v digitálním světě vyhledávat, napojovat a spravovat algoritmus a AI. Ten se vycvičí na současné databázi, kterou buduje Superface ve spojení s globální komunitou, která nyní čítá 1 200 vývojářů.

Produktu věří investoři i fondy

Superface podpořili technologičtí investoři 42CAP, Tensor Ventures a české svobodné vývojářské studio Applifting již v pre-seedové fázi, a to částkou 1,3 milionu eur (34 milionů korun). Zmiňované fondy investovaly i nyní v seedové fázi a potvrdily tak svou důvěru v produkt Superface.

Německý fond 42CAP má s podobnými startupy již své zkušenosti, v čele s matadorem Thomasem Wilkem v minulosti úspěšně exitoval eCircle nebo Shine. Deeptech fond Tensor Ventures pak má ve svém portfoliu blockchainový Tatum či startup Aireen, který se specializuje na diagnostiku civilizačních chorob pomocí strojového vidění.

Zdroj informací

Superface a NejBusiness.cz

Datum

11. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.3304 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál