Premiot Capital Found SICAV se stal jediným akcionářem společnosti Česká žula

Premiot Capital Found SICAV se stal jediným akcionářem společnosti Česká žula

Fond kvalifikovaných investorů Premiot Capital Fund SICAV se stal jediným akcionářem společnosti Česká žula, a.s. Posiluje tak svůj podfond zaměřený na těžbu a úpravu nerostných surovin, tedy segment, který nejen v současné době ukazuje svůj investiční potenciál. Produkty z české žuly zároveň zpřístupňuje i širší veřejnosti skrze nový portál.

„Jde pro nás o strategickou investici, která představuje jeden z nejdůležitějších kroků dlouhodobé strategie našeho nového podfondu Mining & Resources, podfondu PREMIOT II, jehož účelem je obnova a modernizace českých a slovenských dolů a lomů,” vysvětluje Ondrej Spodniak, zakladatel a předseda dozorčí rady Premiot Capital Fund SICAV, a dodává: „Těžba nerostných surovin je perspektivním oborem, který nestojí pouze na drahých kovech, jak by se mohlo zdát. Velký potenciál má rovněž zpracování a těžba stavebních materiálů, jako je žula či břidlice – pořád se budou stavět liniové stavby, dělat rekonstrukce, opravy nejen v infrastruktuře.”

Společnost Česká žula realizuje blokovou těžbu žuly a kamenické řemeslo ve svém moderním závodu ve Vysokém Chlumci u Sedlčan, jehož historie se datuje od roku 1908. Produkty České žuly jsou dlouhodobě osvědčeným materiálem i pro nejexponovanější kamenické prvky, dlažby, obklady, kámen pro vodní stavby, kanalizační kameny i kamenosochařská díla. Zdejší žula byla využita mimo jiné na dlažby Pražského hradu, Staroměstského náměstí či plzeňského náměstí Republiky. Aktuálně se pak využívá při rekonstrukci Staroměstského jezu. Letos společnost zakoupila nové vozové a strojní vybavení, aby posílila zpracování vytěžené suroviny. Produkty zároveň zpřístupnila širší veřejnosti skrze nový portál – ikamen.cz.

Fond pracuje na dalších akvizicích dle svého plánu investic, přičemž příštím projektem k realizaci bude společnost Slovenská žula s.r.o, závod Čierny Balog. Finalizaci akvizice společnosti lze očekávat v následujících několika týdnech. Oba lomy disponují vytěžitelnými zásobami více než 10 milionů kubických metrů. To představuje jejich životnost minimálně na 60 let.

S ohledem na dlouhodobé zkušené odborné vedení společnosti bylo zachováno stávající obsazení správních orgánů.

Zdroj informací

Premiot Capital Found SICAV a NejBusiness.cz

Datum

10. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2582 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál