Kärcher: O průmyslové podlahy ve výrobě a ve skladech je třeba pečovat

Kärcher: O průmyslové podlahy ve výrobě a ve skladech je třeba pečovat

Průmyslové podlahy musí být nutně odolné a bezpečné. Proto vyžadují zvláštní pozornost a péči. Když firma nešetří na pořízení kvalitního povrchu je důležité, aby o něj i následně vhodným způsobem pečovala. Zejména pomocí odborného pravidelného úklidu a zametáním venkovních prostor. Podcenění údržby přináší rizika poškození, ale i pro bezpečnost práce.

„Průmyslové podlahy ve výrobě a ve skladech musí nejen odolat značnému namáhání, ale zároveň splňovat normy bezpečnosti práce. Je také třeba odborně posoudit, jaký způsob čištění použít. To do značné míry závisí nejen na struktuře podlahy, ale také na míře a druhu znečištění,“ říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.

Čištění zaručuje bezpečnost

Podlahy v průmyslových provozech jsou každý den vystavovány velkému namáhání zátěží a nejrůznějšími látkami. Pro bezpečnost zaměstnanců a pro zajištění bezproblémového chodu provozu je nutné pravidelné a charakteru provozu přizpůsobené čištění.

Poškození podlahové krytiny by totiž mohlo způsobit škody a nehody. Správné čištění v pravidelných intervalech může toto riziko minimalizovat. Údržba podlah v průmyslu může také v neposlední řadě pomoci udržovat hodnotu podlahových krytin a celých budov.

Jednostupňová a dvoustupňová metoda úklidu

Pro správné zajištění profesionálního úklidu je důležité rozlišovat mezi jednostupňovou a dvoustupňovou metodou čištění podlahy. Při jednostupňové metodě úklidu se nejprve podlaha vydrhne čisticím prostředkem a pak se ve stejném pracovním kroku uvolněné nečistoty znovu očistí. To se provádí v jednom kroku stejným strojem. Při realizaci dvoustupňové metody, je prvním krokem nanesení čisticí lázně na celou plochu a její rozmytí pomocí kartáčů mycího stroje a působení, druhým krokem je pak její následné odsátí.

Většina průmyslových podlah je vyrobena z hladké a souvislé stěrky, která je zhutnělá a extrémně odolná. K dispozici jsou různé typy povrchových úprav a každý má specifické vlastnosti, které je třeba mít na paměti při čištění.

Povrchová úprava průmyslových podlah

Průmyslové podlahy jsou vybaveny povrchovou úpravou v závislosti na tom, jaké jsou požadavky konkrétního provozu na odolnost povrchu a na jeho zatížení. „Povrchová úprava zabraňuje tvorbě prachu například u cementových stěrek a také zabraňuje rychlému pronikání nečistot a vlhkosti. Při čištění je vždy třeba vzít v úvahu zejména vlastnosti dané povrchové úpravy,“ dodává Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.

Impregnační prostředek paropropustné impregnace zase například proniká do stěrky a do určité míry ji zpevňuje a zároveň vyplňuje většinu jejích pórů. Impregnace pórů zabraňuje okamžitému proniknutí vlhkosti do podlahy. Další možností úpravy průmyslových podlah je chemické zhutnění. Zhutňovací kapalina se nanáší jako impregnační prostředek. Čím častěji se zde provádí mokré čištění, tím intenzivněji se znovu spustí reakce, která zpevňuje povrch a zvyšuje jeho odolnost vůči chemickému a mechanickému namáhání. Každá povrchová úprava pak vyžaduje specifický přístup, který jí vyčistí a nepoškodí.

Hloubkové čištění na velké znečištění

Hloubkové mokré čištění pomocí výkonného profesionálního čisticího stroje a vhodného čisticího prostředku odstraní stopy oleje a mastnoty i usazené nečistoty. Pokud to podlahová krytina umožňuje, provádí se čištění dvoustupňovou metodou za plného kontaktního tlaku.

V prvním kroku je nanesena na znečištěnou podlahu čisticí lázeň, a poté je podlaha dvakrát nebo třikrát vydrhnuta, dokud se neuvolní veškerá špína. Ve druhém kroku je odstraněna znečištěná voda pomocí stírací lišty a sacího zařízení na stroji. Poté je celá plocha opět očištěna vodou a postup se opakuje.

Pro hloubkové čištění průmyslových podlah, které nemají povrchové ošetření, nebo povrchů, které nejsou odolné vůči vodě, se doporučuje pouze jednostupňový způsob, který podlahu tolik nenamáhá a brání poškození.

Údržbové čištění, odstranění lehkého znečištění

Údržbové čištění, které odstraňuje menší znečištění se provádí jednostupňovou metodou. K čištění se používá čisticí stroj, který pracuje s nižším přítlakem a nižší rychlostí kartáče a je tedy i šetrnější. Rovněž je doporučeno využít stroj s funkcí automatického dávkování čisticího prostředku díky němuž je čisticí funkce prostředku efektivně využita a nedochází ke zbytečnému plýtvání. Výhodou postupu je, že není třeba dodatečného sušení či utírání a na podlahu lze okamžitě znovu vstoupit. Pokud úklid nevyžaduje mokré čištění, lze údržbové čištění provést také pomocí zametače.

„Průmyslové podlahy si tedy zaslouží zvláštní péči. Firmy do kvality povrchů stále více investují, a je třeba se nákladným materiálům řádně věnovat, aby nedošlo k jejich poškození a znehodnocení. Vhodná péče o jejich čistotu představuje také zajištění bezpečného pracovního provozu,“ uzavírá Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.

Podlahový mycí stroj s odsáváním Kärcher B 90 W + D 65

Podlahový mycí stroj s odsáváním, který pracuje v bateriovém provozu a disponuje kartáčovou mycí hlavou s diskovými kartáči s pracovní šířkou 65 cm. Kartáčová hlava a sací lišta se dají automaticky spustit. Intuitivní ovládací panel, elektricky nastavitelný přítlak a volitelný čisticí modus enormně usnadňují užívání. Systém KIK klíčů, volitelný systém Dose pro optimální dávkování čisticích prostředků a obslužné prvky barevně rozlišené udělají z obsluhy stroje jednoduchou záležitost. Díky volitelné funkci Auto-Fill je možné naplnit nádrž na čistou vodu rychle a pohodlně. Volitelný systém pro oplach nádrže zase umožňuje jednoduše a hygienicky vyčistit nádrž na špinavou vodu.

Podlahový mycí stroj s odsáváním Kärcher B 110 R

Díky kapacitě nádrže 110 litrů na čerstvou vodu a špinavou vodu, válcovému kartáči s pracovním záběrem 75 centimetrů a integrované zametací jednotce zvládá bateriový mycí stroj B 110 R hodinové plošné výkony až do 5100 m². Se standardním bočním mycím kartáčem lze pracovní šířku prodloužit o 10 centimetrů a vyčistit oblasti v blízkosti okrajů. Všechna nastavení se pohodlně zadávají na velkém barevném displeji ve 30 jazycích. B 110 R také šetří zdroje díky systému dávkování čisticího prostředku Dose a dávkování vody v závislosti na rychlosti.

Zdroj informací

Kärcher a NejBusiness.cz

Datum

6. října 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.2554 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál