ElevenEs vyrobil prototyp největšího bateriového článku LFP v Evropě

ElevenEs vyrobil prototyp největšího bateriového článku LFP v Evropě

Srbská společnost ElevenEs právě dokončila vývoj největšího bateriového článku LFP (Lithium Iron Phosphate) v Evropě. První šarže budou odeslány k testování zákazníkům v prvním čtvrtletí roku 2023. Společnost, která je průkopníkem ve vývoji bateriových článků současně oznámila, že její baterie EDGE byla vystavena na konferenci The Business Booster, každoroční mezinárodní networkingové akci pořádané EIT InnoEnergy. Na konferenci, která se uskutečnila v portugalském Lisabonu ve dnech 28. a 29. září letošního roku, se představilo více než 150 předních udržitelných energetických technologií z celého světa.

Technologie LFP, která podle odhadů agentury Bloomberg NEF dosáhne v roce 2022 až 40% podílu na celosvětovém trhu baterií, se vyznačuje vyšší bezpečností, nižšími náklady a zvýšenou trvalou udržitelností (nevyžaduje použití niklu a kobaltu). Kromě osvědčených bezpečnostních prvků v elektricky poháněných vozidlech vydrží baterie LFP dvakrát déle než běžné konkurenční technologie. Také přední automobilky jako Tesla, Volkswagen, BMW, Mercedes či Ford již v posledních měsících zavedly do svých vozových parků bateriové články LFP.

„Po vytvoření a otestování více než 500 laboratorních vzorků jsme vyvinuli konečnou chemii a design bateriových článků. Současně jsme se rozrostli v mezinárodní tým s téměř 50 lidmi a dodávky probíhají podle našich plánů. Očekáváme, že koncem tohoto roku uzavřeme financování série B, rozšíříme naše výrobní kapacity na 300 až 500 MWh a do projektu zapojíme několik dalších strategických investorů, abychom dále urychlili růst naší společnosti,“ uvedl při této příležitosti Nemanja Mikać, generální ředitel ElevenEs. Ten dále zdůraznil, že ElevenEs nabídne na trhu tři různé velikosti bateriových článků EDGE v prizmatickém formátu, které budou konkurenceschopné vůči všem v současnosti dostupným sériově vyráběným bateriím na globálním trhu.

„Ještě před rokem byla tato společnost na stejné konferenci stále ještě raným vývojovým projektem a tato baterie vůbec neexistovala. Je působivé vidět, co dokázali za tak krátkou dobu,“ doplňuje informace Diego Pavia, generální ředitel EIT InnoEnergy.

ElevenEs je průmyslový spin-off projekt společnosti Al Pack Group, nadnárodního lídra v oblasti zpracování hliníku s téměř třemi desetiletími zkušeností a know-how v oblasti vysoce přesného zpracování hliníku. To je klíčová součást výroby elektrod, která tvoří aktivní část LFP baterií.

Laboratoř i výzkumné a vývojové centrum jsou v provozu od června 2021 a úvodní výrobní etapa bude dokončena v lednu 2023. První etapa velkokapacitní výroby (8 GWh) s kapacitou dodávat baterie pro 200 000 vozů ročně, je naplánována do konce roku 2025. Očekává se, že brzy bude oznámen další plán rozšíření.

Navzdory zvýšenému počtu startupových společností, které oznamují plány na expanzi, zůstává trh s bateriemi v Evropě nedostatečně pokryt.

U společností, které jsou ve vývoji produktů tak daleko jako ElevenEs, bude další rychlý růst navázán na koncentrované zaměření na produkty a dobře realizovanou strategii industrializace. Poptávka Evropy po udržitelných a lokalizovaných bateriích roste, takže spolehlivost a vedoucí postavení evropských výrobců baterií se stává nezbytností.

ElevenEs

ElevenEs je průkopníkem v technologii katodových baterií LFP (Lithium Iron Phosphate) a tvůrcem prvního a největšího bateriového článku LFP plné velikosti v Evropě.

Společnost je průmyslovým spin-off projektem Al Pack Group, nadnárodního lídra v oboru zpracování hliníku. Díky široce dostupným a nákladově efektivním řešením pro skladování energie poskytujeme baterie pro elektromobily a hromadnou dopravu a pomáhám vytvářet trvale udržitelnou budoucnost jako nevyhnutelný proces.

Zdroj informací

ElevenEs a NejBusiness.cz

Datum

6. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.2818 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál