Fondee nabízí nová ESG portfolia s možností atraktivního výnosu

Fondee nabízí nová ESG portfolia s možností atraktivního výnosu

Fondee nově umožní svým klientům investovat peníze do akcií firem, které ve svém byznysu uplatňují zásady udržitelnosti. Rozšiřuje tak nabídku investic pro ty klienty, kteří ve svém investičním rozhodování berou ohled i na další faktory jako jsou ochrana životního prostředí nebo sociální odpovědnost. Nyní budou mít investoři u Fondee k dispozici portfolia složená výhradně z ETF (exhange-traded fund) kvalifikovaných jako udržitelné, která ale zároveň mohou nabídnout obdobný výnos jako klasická portfolia. Při sestavování portfolií Fondee využívá ESG ratingu, dle kterého se řídí například i mezinárodní gigant Blackrock. Rozšířením své nabídky společnost odpovídá na rostoucí zájem mladé generace investorů o udržitelné investování.

„Lidé v čím dál vyšší míře očekávají od investování nejen finanční zhodnocení, ale také berou ohled na to, zda firmy, do kterých investují, dělají něco pro lepší budoucnost. Na tom máme zájem i my ve Fondee. Proto chceme, aby naši klienti měli možnost investovat do opravdu udržitelného byznysu. Při sestavování ESG portfolií tak vycházíme také z hodnocení společnosti MSCI, která vypracovává ratingy udržitelnosti například pro největšího asset managera na světě, firmu Blackrock. Zároveň však chceme klientům ukázat, že investice do udržitelných produktů v žádném případě nemusí být méně výnosná než ta klasická,“ komentuje Jan Hlavsa, CEO Fondee.

Udržitelnost přináší výnos

Právě údajný nižší výnos udržitelných investic je jedním z faktorů, který investory od ESG investic často odrazuje. Jedná se přitom o mýtus. Podle dat totiž neroste jen zájem o udržitelné investice, ale jejich výnosnost je srovnatelná s tradičními investicemi. Příkladem může být výkon indexu S&P 500, který v roce 2021 co do růstu dokonce zaostával za S&P 500 ESG, indexem sledujícím výhradně udržitelné firmy, a to o 1,53 %. I to poukazuje na skutečnost, že udržitelné investice jsou nejen šetrnější k přírodě a společnosti, ale mohou pro investora představovat atraktivnější volbu i z hlediska zisku.

Stejně jako před rozšířením služeb může klient Fondee podle svých preferencí rozložit investice do pěti portfolií, a to libovolně do klasických i udržitelných současně s různými částkami v každém z nich. ESG portfolia, která Fondee nově nabízí, budou složena z tzv. akumulačních ETF. Jedná se o ETF, jejichž zisk se automaticky reinvestuje, aby investor nemusel řešit danění dividend. Z těch klient navíc nemusí danit celkovou hodnotu prodejů, pokud nepřekročí 100 tisíc Kč nebo pokud klient jednotlivá ETF drží alespoň tři roky. I toho chce Fondee využít k tomu, aby k udržitelným investicím přilákalo své investory.

„Udržitelnost stále obestírá mnoho mýtů, data ale ukazují jasný obrázek. V prvé řadě je o udržitelné investice jednoznačně zájem, a to zejména u mladé generace investorů. Podle zprávy Morgan Stanley se udržitelné investování setkává s alespoň minimálním zájmem až u 99 % mileniálů. Navíc s tím, jak přibývá výzev typu klimatická změna, představuje klasický byznysový model zbytečná rizika. Proto tyto trendy a potřebu udržitelnosti bereme vážně a společně s našimi klienty chceme i svým dílem přispět k lepší budoucnosti,“ vysvětluje Hlavsa.

Zdroj informací

Fondee a NejBusiness.cz

Datum

3. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4129 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál