DB Schenker dokončil akvizici společnosti USA Truck

DB Schenker dokončil akvizici společnosti USA Truck

DB Schenker, přední globální logistická společnost, a USA Truck, poskytovatel kapacitních řešení, oznámili dohodu, podle níž DB Schenker získá všechny kmenové akcie USA Truck v oběhu. Transakci v září schválili akcionáři společnosti USA Truck na mimořádném shromáždění. Akvizice umožňuje DB Schenker rozšířit pokrytí svých služeb a urychluje dlouhodobou růstovou strategii společnosti.

Podle podmínek smlouvy o fúzi uzavřené koncem června obdrží akcionáři společnosti USA Truck za každou kmenovou akcii, kterou vlastní, 31,72 USD v hotovosti. V souvislosti s dokončením transakce bude odkoupená společnost působit v rámci sítě DB Schenker a nebude obchodovat na burze NASDAQ. Transakci představenstvo společnosti USA Truck jednomyslně schválilo v září.

DB Schenker plánuje posílit působení nově získané společnosti v Severní Americe, a přitom zhodnotit své bohaté zkušenosti v oblasti mezinárodní logistiky. Na základě stávající sítě nákladní dopravy USA Truck v USA a Mexiku hodlá DB Schenker rovněž rozšířit své globální logistické služby v oblasti pozemní, letecké a námořní přepravy, jakož i komplexní řešení pro logistiku a řízení globálního dodavatelského řetězce.

"Je skvělé, že letos, kdy slavíme 150. výročí založení společnosti DB Schenker, u nás můžeme přivítat jednoho z předních poskytovatelů nákladní dopravy a logistiky. Společně posílíme naše hodnoty a zainvestujeme do zajímavých příležitostí k růstu a udržitelných logistických řešení pro nové i stávající klienty,“ komentuje akvizici Jochen Thewes, generální ředitel společnosti DB Schenker.

Společnost USA Truck byla založena v roce 1983 a poskytuje komplexní služby různorodým zákazníkům v Severní Americe, včetně více než 20 % společností z žebříčku FORTUNE 100. Vozový park nového partnera DB Schenker čítá přibližně 1 900 nákladních vozidel, 2 100 zaměstnanců a partnerství s více než 36 000 aktivními smluvními dopravci.

"Jsme nadšeni, že jsme našli partnera, který oceňuje naši bohatou historii a je úzce spjat s posláním a hodnotami společnosti. Také přináší další zdroje, které nám umožní navázat na téměř 40leté dědictví vedoucí pozice v oboru. Tato transakce přináší okamžitou a významnou hodnotu pro akcionáře společnosti USA Truck. Nabízí širší kariérní příležitosti pro naše zaměstnance a větší kapacitu i nabídku služeb, kterými můžeme podpořit zákazníky. Akvizice lépe připravuje USA Truck na realizaci jednoho z dlouhodobých cílů, a to stát se předním severoamerickým poskytovatelem dopravních řešení," říká James Reed, prezident a výkonný ředitel společnosti USA Truck.

V Severní a Jižní Americe je DB Schenker jedním z největších poskytovatelů integrovaných logistických služeb s více než 10 000 zaměstnanci ve 123 pobočkách, kteří poskytují svým klientům distribuční služby na ploše více než 27 milionů metrů čtverečních.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

3. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1317 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál