Startup s českými kořeny Veracity Protocol zajišťující autentizaci a identifikaci fyzických objektů na bázi jejich mikrostruktury, oznámil strategické spojenectví s globální módní společností ORDRE Group International Limited. Cílem strategické spolupráce je kromě ověření pravosti, kvality a vlastnictví luxusních předmětů také jejich propojení s virtuálním světem metaverse. V roce 2022 by tržby v tomto segmentu měly dosáhnout necelého 1 bilionu USD.
Veracity Protocol vyvinul unikátní standard pro sledování identity fyzických objektů. Složité procesy nyní nahradí chytrý telefon. Technologie s názvem Neural Microstructure Physical CodeTM (NMPC) umožní poprvé v historii určit pravost objektu, sledovat jeho kvalitu a zároveň klasifikovat stav poškození i opotřebovanosti bez čárového kódu nebo externího prvku.
Cílem spolupráce je propojení technologií obou společností a vytvoření plně digitalizované platformy pro módní průmysl nabízející klíčové decentralizované služby jako autentizace kolekcí, tvorba 3D digitálních datasetů, jejich prezentace v online showroomech, tokenizace produktů a následné napojení segmentu luxusního zboží do virtuálního světa metaverse.
Podle Romana Komárka, spoluzakladatele společnosti Veracity Protocol, přináší společnost ORDRE do strategického spojenectví 40 let zkušeností z módního prostředí i přímé kontakty na všechny luxusní značky. „Pro pilotní projekt jsme vybrali 77 prestižních globálních značek. Stejně jako my, i ORDRE si uvědomuje, že vliv digitální revoluce a ostatní globální faktory významně narušily obchodní kanály v odvětví. Pro značky je to riziko, pro nás obrovská příležitost. Jsme ve správný čas na správném místě,” uvádí ke spolupráci Roman Komárek.
Simon P. Lock, předseda ORDRE a zakladatel Mercedes Benz Fashion Week Australia, k tomuto kroku uvádí: „Technologie jsou jádrem nového pojetí módního byznysu. Ve spojení s Veracity Protocol chceme být technologický lídr v módním průmyslu a integrovat do něj další klíčový element a to důvěru klientů v unikátnost zboží. Chceme také posílit kredibilitu značek a prokázat použití environmentálních materiálů.“
Podle Romana Komárka z Veracity Protocol se díky adaptaci nových technologií výrazně zkrátí vstup produktů na tradiční trh luxusního zboží. „Zavádění digitální transformace luxusními společnostmi je teprve v počátcích, jelikož si celé odvětví obezřetně chrání své dlouhodobě budované kontakty se zákazníky, prestiž a důraz na kvalitu,” vysvětluje Komárek a k situaci na trhu dodává: „Digitální éra sice nabízí nové příležitosti, ale také zvýšená rizika. Značky si uvědomují, že se lehce mohou stát oběťmi různých novodobých podvodníků”.
Veracity Protocol a NejBusiness.cz
29. září 2022
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...
Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...
Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...
Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...
onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....