Woltair získává investici 400 milionů korun

Woltair získává investici 400 milionů korun

Společnost Woltair, která poskytuje komplexní digitální platformu propojující techniky a spotřebitele pro instalaci i údržbu energetických technologií pro budovy, získala v rámci globální série A investici ve výši 16,3 milionu eur (400 milionů korun). Kolo bylo vedeno fondem zaměřujícím se na podporu udržitelného rozvoje ArcTern Ventures. Investičního kola se také zúčastnily společnosti Westly Group, Aternus a stávající investoři Kaya VC, Inven Capital či Movens Capital.

Finanční prostředky využije Woltair pro další vývoj svých digitálních produktů, posílení týmů a expanzi do Itálie či Německa, která je očekávána do konce letošního roku. Kanadský ArcTern Ventures je jedním z předních světových investorů v oblasti podpory technologií, které mají potenciál pomáhat udržitelné budoucnosti a boji proti klimatické změně.

V souvislosti s válkou na Ukrajině, vlivem které ceny plynu po celé Evropě raketově rostou, se spotřebitelé čím dál více obracejí na obnovitelné energetické zdroje. Poptávka narůstá zejména po tepelných čerpadlech a fotovoltaických elektrárnách. Minulý rok tento segment trhu zaznamenal 34% prodejní nárůst a pokryl 14 % evropského energetického trhu. Například v sousedním Německu došlo v první polovině letošního roku k 22% nárůstu instalací fotovoltaických elektráren. Motivací k investici do obnovitelných zdrojů však není jen úspora nejméně 20 % dosavadních nákladů, ale také podpora snižování uhlíkové stopy.

Udržitelné vytápění domácností

O dekarbonizaci vytápění domácností jako kroku k celosvětovému snižování skleníkových plynů dlouhodobě usiluje Evropská unie, vláda Spojených států i řada dalších zemí po celém světě. Tyto státy a instituce proto zavádějí opatření, která mají implementaci tepelných čerpadel a fotovoltaiky pomoci urychlit. Zavádění těchto technologií se také snaží podpořit řada investičních fondů, například právě ArcTern Ventures.

Nalézt vhodného prodejce a rezervovat si termín instalace však není jednoduché. Pro spotřebitele je velice složité zvolit ten správný produkt, který bude jeho domácnosti nejlépe vyhovovat, a následně se propojit s odborným technikem s kapacitou pro instalaci a uvedení do provozu. Například v sousedním Polsku jsou zákazníci nuceni na instalaci čekat i déle než šest měsíců. Právě tento problém se rozhodla vyřešit společnost Woltair a spotřebitele s techniky efektivně propojuje.

„Woltair je motorem, který díky své škálovatelnosti umožňuje významně urychlit cestu k uhlíkově neutrální budoucnosti napříč zeměmi. Pozorujeme, že spotřebitelé požadují produkty, které nejen sníží jejich náklady za energie, ale rovněž umožní žít udržitelným životním stylem. Energeticky efektivní vytápění domácností však stále čelí řadě překážek. Ty může odstranit komplexní digitální platforma, která všechny části ekosystému propojí a ukáže, že celý proces přechodu na udržitelné zdroje je ve skutečnosti velice snadný. Díky takovým nástrojům jsme o obrovský krok blíže k tomu, aby se obnovitelné zdroje tepla staly standardem ve vytápění budov po celé Evropě,“ komentuje Jan Hanuš, CEO společnosti Woltair.

ArcTern Ventures patří k předním světovým investorům do cleantech projektů zaměřených na řešení problematiky klimatických změn. Investice do Woltair je první v rámci třetího fondu, který tímto cílí na celkovou hodnotu spravovaného majetku přes 400 milionů dolarů.

Expanze do Evropy i energetický management

Díky investici plánuje Woltair svým zákazníkům také poskytnout financování počátečních nákladů a nabídne jim řešení energetického managementu domácnosti. Současně bude také nadále vyvíjet nástroje pro techniky, například aplikaci Superfix zefektivňující jejich práci. Společnost hodlá pokračovat ve své expanzi v Polsku a do konce roku rozšířit své působení i do dalších států, konkrétně Itálie a Německa.

„Poptávka po cenově dostupných a udržitelných energetických řešeních pro bydlení, jako jsou tepelná čerpadla či fotovoltaické elektrárny, roste rychleji než kdy předtím. Tento segment však potřebuje transparentního digitálního partnera, který by zákazníkům jejich cestu k udržitelnému stylu života usnadnil. Tým Woltair na nás udělal velký dojem, neboť pro tento účel vytvořil ten správný produkt. Pomocí svého řešení dokázal vybudovat vzájemnou důvěru mezi zákazníky a techniky a my jsme přesvědčeni, že jej v blízké době čeká masivní rozšíření po celé Evropě i mimo ni a pomůže zákazníkům nejen ušetřit náklady, ale také pomoci v boji proti klimatickým změnám,“ říká Kristin Aamodt, partnerka společnosti ArcTern Ventures.

Zdroj informací

Woltair a NejBusiness.cz

Datum

28. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.2496 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál