Jesle v Londýnské prošly rekonstrukcí, dětem nyní nabízejí příjemnější prostředí

Jesle v Londýnské prošly rekonstrukcí, dětem nyní nabízejí příjemnější prostředí

Jesle, jejichž zřizovatelem je městská část Praha 2, prošly v minulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí. Radnici vyšla na 33,9 mil. Kč. Nově zrekonstruované prostory jeslí, které se znovuotevřely se začátkem školního roku, dnes přišla navštívit i starostka Prahy 2 Alexandra Udženija a místostarosta Jan Korseska.

„Naše jesle zajišťují péči o děti do tří let. O tuto službu je mezi rodiči stále velký zájem. Těch, kteří potřebují zajistit péči o svého potomka a věnovat se naplno zaměstnání, je hodně. Jsem proto moc ráda, že jsme stihli modernizaci jeslí dokončit ještě před začátkem školního roku. A rodičům tak můžeme zaručit, že jejich ratolesti dostanou tu nejlepší péči,“ říká starostka Alexandra Udženija, která má v mj. v gesci sociální oblast.

„Děti by měly vyrůstat v příjemném a podnětném prostředí, které zároveň splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní a hygienické normy. Což bylo hlavním cílem právě dokončené rekonstrukce nejen hlavních prostor jeslí, ale i technického zázemí a sociálního zařízení,“ dodává místostarosta Jan Korseska pro oblast financí a investic Prahy 2. I on si dnes se zájmem nově zrekonstruované prostory jeslí prohlédl.

V objektu došlo k rekonstrukci celého gastroprovozu, prostoru kuchyně i k obnově nákladního výtahu na přepravu potravin. V prostoru jeslí byly také vybudovány nové příčky a průhledy, položeny nové podlahy, obklady, a vyměněny elektrorozvody, rozvody ústředního topení a topná tělesa. Jesle získaly i novou klimatizaci a osvětlení, které je nyní oproti původnímu zářivkovému mnohem příjemnější, a navíc regulovatelné.

Jesle v Londýnské ulici, které provozuje Centrum sociálních služeb Praha 2, jsou určeny především rodinám s dětmi trvale žijícím v Praze 2. Kapacita jeslí je zcela naplněna, aktuálně je navštěvuje 48 dětí ve věku od 1 roku do 3 let.

Zdroj informací

Městská část Praha 2 a NejBusiness.cz

Datum

18. září 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3707 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál