ÚOHS povolil převzetí ŠKODA JS skupinou ČEZ

ÚOHS povolil převzetí ŠKODA JS skupinou ČEZ

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal prvostupňové rozhodnutí, kterým povolil spojení soutěžitelů ČEZ, a. s., se společnostmi ŠKODA JS a.s., a Middle Estates, s.r.o. Rozhodnutí už nabylo právní moci.

Společnost ŠKODA JS působí v České republice zejména v oblastech inženýringu, výroby a servisu jaderných zařízení. Společnost Middle Estates působí v oblasti správy a pronájmu nemovitostí, bytů a nebytových prostor pro společnost ŠKODA JS.

Úřad posuzoval dopady uvedeného spojení na úroveň hospodářské soutěže na trzích výroby a velkoobchodního prodeje elektrické energie, návrhů a konstrukce jaderných ostrovů pro nové jaderné elektrárny a údržby a servisu primárního okruhu jaderných elektráren.

Po posouzení všech podkladů získaných v průběhu správního řízení Úřad dospěl k závěru, že spojení nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, že by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, zejména pak v důsledku vzniku nebo posílení dominantního postavení spojujících se soutěžitelů nebo některého z nich.

Zdroj informací

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a NejBusiness.cz

Datum

16. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1055 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál