Na Pardubicku vyhrálo designérství a výroba dílů

Na Pardubicku vyhrálo designérství a výroba dílů

Společnost SOLEA CZ se zabývá výrobou plastových a kovových dílů a zaměstnává lidi s hendikepem. Živnostnice Lenka Bačová je interiérová designérka. To jsou letošní držitelé prestižního ocenění IBM Firma roku 2022 Pardubického kraje a MONETA Živnostník roku 2022 Pardubického kraje.

„Jsem interiérová designérka a zároveň profesionálka v oblasti home stagingu, což je dekorování nemovitostí k prodeji nebo pronájmu,“ říká vítězná živnostnice Lenka Bačová. Navrhuje interiéry, v nichž se zrcadlí osobitost a vášeň klienta. Komerční interiéry navrhuje tak, aby reprezentovaly značku, vizi a hodnoty firmy. Nabízí také osobní konzultace přímo v interiéru klienta, poradenství pro ty, kteří si chtějí navrhnout svůj interiér sami. Původní profesí je inženýrka ekonomie, která si v roce 2017 splnila sen a vystudovala interiérový design. Od té doby navrhuje jedinečné interiéry profesionálně.

Od začátku neměla nouzi o klienty, kteří chodí pouze na osobní doporučení. Zákazníky jsou lidé, kteří potřebují vybudovat nebo zrekonstruovat nový prostor. Většinou již nějaký prostor v minulosti sami zařizovali a ověřili si, že je mnohem lepší svěřit své představy a požadavky profesionálům, kteří již zařizovali velké množství interiérů, a mají tedy bohaté zkušenosti z oboru. Ušetří si mnoho nervů a peněz při realizaci, která je i tak velice náročná.

„Životní filozofií paní Bačové je, že domov je odrazem života jeho obyvatel, a proto radí svým zákazníkům, jak si svůj domov zpříjemnit. A tato filosofie jí přinesla řadu spokojených zákazníků,“ okomentoval za porotu vítězku Michal Šotola z MONETA Money Bank.

Druhé místo vybojovala Alice Pohanka věnující se mimoškolnímu vzdělávání dětí a mládeže. Třetí příčku obsadila Dominika Smoláková se svojí kompletní dárkovou službou.

„Jsme výrobní firma s dvaadvacetiletou historií. Začínali jsme v prázdných pronajatých prostorech se třemi zaměstnanci, dnes máme více než 160 kmenových lidí. Tým tvoří ze 70 % lidé s hendikepem,“ říká předseda vítězné společnosti SOLEA CZ výrobní družstvo Leoš Jiřele. Společnost vyrábí plastové a kovové díly zejména pro automobilový a elektrotechnický průmysl.

Mezi používanými procesy najdeme vstřikování plastů, lisování a obrábění kovů, ruční a strojní montáže. V péči o zákazníky považuje společnost za důležitou flexibilitu a otevřenost. Odlišuje se složitostí procesu, do kterého dokáže integrovat lidi s hendikepem. Paradoxně tím nekonkuruje dalším chráněným dílnám, ale firmám z běžného trhu práce. Plánem do budoucna je nadále pracovat na dlouhodobé udržitelnosti společnosti. Toho lze dosáhnout jedině integrací lidí s hendikepem do složitějších výrobních procesů s vyšší přidanou hodnotou. Také plánuje další projekty s výrobou z plastového odpadu.

„V každém případě oceňuji růst firmy za dobu její dvaadvacetileté historie, kdy se ze tří zaměstnanců rozrostla na více než 160 zaměstnanců. A i přes relativně složité odvětví oceňuji snahu dát šanci lidem s hendikepem, kteří v současné době tvoří přes dvě třetiny týmu,“ zhodnotil volbu Martin Kadečka, vedoucí prodeje osobních vozů Volkswagen ve společnosti Porsche Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala společnost EL-VY, která se věnuje výrobě, vývoji a montáži zdvihacích zařízení. Bronzovým umístěním se může pochlubit společnost Rieter CZ, vývojář a výrobce textilních strojů.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, a přeci to nevzdali, zvítězil a toto ocenění v Pardubicích získal vyučený kuchař František Rybka, který se věnuje oboru gastronomie.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.

„Aktuálně zažíváme velmi turbulentní období, které na nás klade mimořádné nároky. Týká se to všech oborů činností a všech, malých, středních i velkých podniků a živnostníků. Proto je jejich podpora ještě důležitější než jindy a my jsme velmi rádi za to, že můžeme být partnery soutěže, která pomáhá rozvoji podnikání ve všech koutech republiky. I my se na všech svých projektech snažíme využívat v nejvyšší možné míře spolupráce s místními dodavateli, a podporovat tak střední podnikání a živnostníky v celé České republice,“ sdělila vedoucí útvaru komunikace a marketingu Skupiny VINCI Construction CS, Iveta Štočková.

IBM Firma roku 2022 Pardubického kraje:

1. SOLEA CZ výrobní družstvo – výroba plastových a kovových dílů (Rybník)
2. EL-VY spol. s r.o. – vývoj, výroba a montáž zdvihacích zařízení (Chrudim)
3. Rieter CZ s.r.o. – vývoj a výroba textilních strojů (Ústí nad Orlicí)

MONETA Živnostník roku 2022 Pardubického kraje:

1. Lenka Bačová – interiérová designérka (Chrudim)
2. Alice Pohanka – mimoškolní vzdělávání dětí a mládeže (Chrudim)
3. Dominika Smoláková – kompletní dárková služba (Vysoké Mýto)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2022 Pardubického kraje:

František Rybka – práce v gastronomii (Ústí nad Orlicí)

Zdroj informací

Moneta Money Bank a NejBusiness.cz

Datum

16. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.3285 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál