ČSOB spravuje dva největší fondy v Česku

ČSOB spravuje dva největší fondy v Česku

Objem majetku v podílovém fondu ČSOB Premiéra překročil hranici 30 miliard korun. Fond se tak stává druhým největším po ČSOB Bohatství, který si se svými 39 miliardami pod správou drží české prvenství dle objemu spravovaných aktiv.

„Velký zájem našich klientů o podílové fondy pozorujeme v několika posledních letech. Klienti oceňují komplexní nabídku investování, kterou jim dokážeme nabídnout. Od velice konzervativních až po dynamická řešení pro investování. Naše fondy investují do velice kvalitních a prověřených instrumentů. Navíc máme pro všechny naše klienty moderní řešení pro správu a sledování investic v podobě Investičního portálu,“ komentuje úspěch David Moravec, obchodní ředitel KBC Asset Management, pobočky ČSOB.

Fond ČSOB Premiéra sleduje vývoj krátkodobých úrokových sazeb a vyniká relativně nízkou kolísavostí výnosů. Investuje do velice kvalitních a bezpečných instrumentů, převážně nástrojů peněžního trhu a dluhopisů. ČSOB Premiéra dokáže také řešit potřeby klienta, který má například krátký investiční horizont nebo část volných peněžních prostředků bude potřebovat v kratším horizontu pro své potřeby.

„Těší nás, že si fond ČSOB Premiéra oblíbili zejména začínající investoři, kteří jeho prostřednictvím mohou bezpečně vstoupit do světa investic. Tento fond je primárně určen pro velmi opatrné investory a díky tomu je i vhodnou volbou právě pro nové a začínající investory,“ dodává David Moravec.

Podílový fond ČSOB Premiéra je vhodný pro neprofesionální klienty, kteří mají základní investiční znalosti a jsou si vědomi rizik s investicí spojených. Fond je určen klientům s velmi opatrným investičním profilem, tedy klientům upřednostňujícím nízké kolísání hodnoty před výnosem. Tito klienti očekávají sice nízký výnos, ale cílí na vyšší zhodnocení než u běžných bankovních účtů. Investoři do tohoto produktu preferují kratší investiční horizont, je však důležité upozornit, že u Premiéry je nutné počítat s minimálním investičním horizontem 2 roky. Při investování do tohoto fondu má klient zájem o zachování hodnoty investice nebo o to, aby mi z investované částky plynul pravidelný výnos. Klient je s touto investicí za standardních podmínek ochoten nést ztrátu do výše 2,5 % hodnoty investice. Prostředky, které klient hodlá zainvestovat, jsou pro něj postradatelné a v případě jejich ztráty nebude ovlivněna klientova životní úroveň.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

16. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1716 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál