ČSOB posiluje bezpečnost plateb v mobilním bankovnictví

ČSOB posiluje bezpečnost plateb v mobilním bankovnictví

Od ledna 2023 bude pro zákazníky ČSOB jako jediná autorizační metoda pro online platby v mobilním bankovnictví ČSOB Smart fungovat aplikace ČSOB Smart klíč. Jedná se o nejbezpečnější způsob ověřování, který aktuálně již využívá přes jeden milión klientů. Končí tím naopak ruční přepisování kódů zasílaných prostřednictvím SMS.

„Hlavní naší prioritou je maximální bezpečnost a pohodlí klientů. V porovnání s opisováním SMS zpráv aplikace ČSOB Smart klíč potvrzování plateb významně zjednodušuje a snadnější a bezpečnější je i placení v eshopech. Data související s platbou se posílají výhradně zašifrovaná, což eliminuje rizika na minimum. Důležité je i to, že ČSOB Smart klíč umí fungovat i v offline režimu, takže nikoho nenechá ve štychu,“ říká Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB zodpovědná za inovace.

ČSOB Smart klíč si vyzkoušelo prostřednictvím mobilního a internetového bankovnictví přibližně 81 procent uživatelů za posledních šest měsíců. Banka informuje o výhodách a praktickém používání aplikace v internetovém bankovnictví a na webových stránkách včetně blogů už po několik měsíců. Klienti, kterých se změna týká, budou ještě oslovováni přímo v mobilním bankovnictví ČSOB Smart. Aplikaci ČSOB Smart klíč, v níž se k potvrzení používá otisk prstu, rozpoznávání obličeje nebo PIN, lze dále využít i pro infolinku.

Potvrzování aplikací Smart klíč se netýká všech online plateb. Mezi výjimky patří úhrady nízkých částek, převody mezi vlastními účty nebo platby důvěryhodným příjemcům, které takto označil sám klient. „Pokud banka online platbu vyhodnotí jako bezpečnou, žádné další ověření není potřeba a za bezpečnost ručíme my,“ potvrzuje Michaela Bauer.

Instalovat aplikaci ČSOB Smart klíč je možné zdarma na Google Play, Apple Store i Huawei App Gallery nebo načtením QR kódu. V případě výpadku signálu nebo nedostatku dat v mobilu lze v aplikaci dokonce využít záložní způsob potvrzování. V tom případě je nutné načíst do aplikace QR kód, ze kterého aplikace vytvoří potvrzovací údaje, a ty se poté přepíšou do internetového bankovnictví.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

14. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1048 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál