Majitele českých portálů Hotel.cz a Spa.cz kupuje Wirtualna Polska

Majitele českých portálů Hotel.cz a Spa.cz kupuje Wirtualna Polska

Internetová a mediální společnost Wirtualna Polska Holding se sídlem ve Varšavě, obchodovaná na burze cenných papírů, kupuje společnost Szallas Group od předchozího většinového vlastníka společnosti PortfoLion Capital Partners a několika soukromých osob včetně šesti českých podnikatelů. Hodnota transakce je 72 milionů EUR plus čistá hotovost společnosti, která je k datu uzavření transakce odhadnuta na přibližně 10 milionů EUR. Stanovuje tak celkovou hodnotu akvizice na 82 milionů EUR.

Podpis dohody znamená jednu z největších akvizic v oblasti cestovního ruchu v regionu střední a východní Evropy.

Wirtualna Polska kupuje podíly od maďarského investičního fondu PortfoLion a od původních zakladatelů, mezi nimiž je jasně zřetelná i česká stopa. Pavel Kotas, který od roku 2007 pomáhal položit základy skupiny Hotel.cz a v roce 2014 se stal jejím většinovým majitelem, společně s Milanem Petrem - produktovým manažerem Hotel.cz, Richardem Šipošem - produktovým manažerem Spa.cz, Tomášem Pětivokým - zakladatelem portálu Hotely.cz a dalšími dvěma manažery, se stali akcionáři skupiny Szallas v roce 2019, kdy sloučili své české rezervační portály s maďarskými a rumunskými protějšky, aby vytvořili regionální skupinu Szallas Group.

„Jsme hrdí, že se nám v této nyní končící éře podařilo, společně s manažery a zaměstnanci Szallas Group, vybudovat silnou regionální značku a stabilní firemní zázemí. Pevně ​​věříme, že tato skvělá spolupráce byla klíčem tohoto úspěšného příběhu,“ shrnul Tibor Győrbiró, partner fondu PortfoLion. Tento venture kapitálový fond během posledního 1,5 roku uzavřel několik výjimečných obchodů a prodal své technologické investice americkým, asijským a evropským společnostem.

První rezervační systém ve skupině, portál Szallas.hu, založený v roce 2007, se v posledních letech vyvinul v jednu z nejoblíbenějších služeb pro rezervaci ubytování v Maďarsku. V roce 2015, za pomoci kapitálu bank OTP a EXIM, získal tento portál investiční fond PortfoLion a podpořil již tak vynikající organický růst Szallas.hu intenzivní akviziční strategií.

S PortfoLionem mohla Szallas Group nakupovat další služby v Polsku, Rumunsku a rovněž v České republice. Szallas.hu se mezitím stal předním domácím rezervačním systémem v Maďarsku. Prostřednictvím následných akvizic a organického růstu se výnosy Szallas Group znásobily až dosáhly celkové hodnoty zprostředkovaných cestovních služeb v objemu 200 milionů EUR. A to díky více než 1 milionu rezervací v období od července 2021 do června 2022, přičemž stejná hodnota, rok před akvizicí PortfoLionem, byla jen 20 milionů EUR.

„Mám velkou radost, že se náš český tým - řízený od ledna 2020 již novým ředitelem Danielem Göncim - nejen úspěšně aklimatizoval v Szallas Group, ale rovněž prokázal, že naše produkty jsou silnými rostoucími službami a oporou skupiny i v nepříznivých časech koronavirové pandemie. To, že jsme ty předchozí dva roky úspěšně zvládli, spolu se skvělou prací našich maďarských, rumunských, polských a chorvatských kolegů, byl jistě jeden z hlavních důvodů, proč v nás Wirtualna Polska spatřila značný potenciál. S jejich zkušenostmi a zázemím v online podnikání, budou české hotely jednoznačně těžit z rostoucího počtu turistů z okolních zemí, cestujících do České republiky. Čeští turisté mohou naopak profitovat z lokální zákaznické péče a přizpůsobených rezervačních služeb pro své cesty do ještě více destinací střední, jižní a východní Evropy,“ uvedl Pavel Kotas, po dnešku již bývalý spolumajitel Szallas Group.

Szallas Group je schopna úspěšně konkurovat významným globálním hráčům, i když byl sektor cestovního ruchu hluboce zasažen pandemií COVID-19. Kombinace špičkových regionálních technických řešení a lokálních zákaznických a marketingových týmů zajistila agilitu, potřebnou v tak hektickém tržním prostředí. Skupina, právě díky spojení s českou firmou, rozšířila své portfolio o specializované online turistické produkty nabízející lázeňské pobyty nebo cestovní poukazy. Szallas Group nyní nabízí ubytování v celkem 87 000 zařízeních, které se po transakci mohou rozrůst až na 100 000.

„Chceme pokračovat v růstové trajektorii, kterou jsme vytvořili spolu s PortfoLionem, dalšími akvizicemi a organickým růstem v regionu střední a východní Evropy. Stát se členem tak velké a rychle rostoucí skupiny, jako je Wirtualna Polska Holding, otevírá nové příležitosti pro náš skvělý tým, čítající 350 zaměstnanců, zejména ohledně našeho polského portfolia,“ řekl József Szigetvári, CEO Szallas Group.

Očekává se, že transakce bude oficiálně dokončena během podzimu, po schválení maďarským antimonopolním úřadem.

„Akvizice Szallas Group je naší první zahraniční investicí a přelomovým okamžikem v historii holdingu Wirtualna Polska“ – říká Jacek Świderski, CEO společnosti Wirtualna Polska Holding S.A. „Kompetence Józsefa Szigetváriho a jeho týmu nás nesmírně potěšily, neboť předvedl, jak úspěšně podnikat v konkurenci globálních platforem na lokálním trhu. Věříme také v potenciál cestovního ruchu jako celku. To potvrdily finanční výsledky našeho vlastního turistického produktu Nocowanie.pl, který ve druhém čtvrtletí 2022 vykázal rekordní tržby ve své historii,“ dodal Świderski.

Zdroj informací

Szallas Group a NejBusiness.cz

Datum

13. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.7817 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál