Lysá nad Labem obsadila trůn v celorepublikovém srovnání výzkumu Město pro byznys!

Lysá nad Labem obsadila trůn v celorepublikovém srovnání výzkumu Město pro byznys!

Lysá nad Labem se výborně podnikatelsky rozvíjí, což jí zajistilo vítězství v celorepublikovém srovnání výzkumu Město pro byznys. Na finálových stupních vítězů ji následují stříbrné Brno a bronzový Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Srovnávací výzkum zpracovává již patnáctým rokem analytická agentura Datank a hodnotí v něm podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech 205 obcích s rozšířenou působností v České republice.

 

Celorepublikově vítězná Lysá nad Labem se podnikatelsky rychle rozvíjí

Vítězné město dokládá dynamiku rozvoje podnikatelského prostředí ve městech okolo velkých metropolí, jako je Praha a Brno. Lysá nad Labem se může pyšnit skvělými hodnotami hned v několika sledovaných kategoriích. Především zaznamenává velmi vysokou meziroční změnu počtu ekonomických subjektů a také počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel. Město mládne, svědčí o tom nízký index stáří, tedy poměr mezi lidmi nad 65 let v poměru k lidem do 14 let. Radnice vykazuje skvělé výsledky v ekonomické oblasti. Jedná se o velmi vysoký podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích města. Lysá nad Labem má celorepublikově rovněž velmi vysoký podíl čerpaných dotací na celkových příjmech města. Dostatečné finanční prostředky věnuje radnice především do oblasti sportu a veřejné dopravy.

„Takového ocenění, jako je první místo v celé republice, si velmi vážím a za město si ho vážíme všichni. Vím, že to není zadarmo, naše město hodně investuje, v našem městě chtějí lidé bydlet. Realizujeme hodně složitých investic do budoucnosti, do dopravní infrastruktury, do škol, to znamená do našich dětí. To je vlastně to nejcennější, co máme. Investujeme do sportu, stavíme sportovní halu a máme připraveny další projekty,“ říká starosta vítězné Lysé nad Labem Karel Otava.

Stříbrné Brno nabízí pro podnikání kvalitní podmínky

Moravská metropole se může pochlubit velmi vysokým počtem ekonomických subjektů v přepočtu na obyvatele, v celorepublikovém srovnání je v tomto ohledu druhá ze všech 205ti obcí s rozšířenou působností. Vysoce nadprůměrný je zde rovněž počet živnostníků. Brno těží ze své výhodné polohy a dobré dopravní dostupnosti. O rozvoji a ohledu na udržitelnost podnikání svědčí rovněž v rámci České republiky vysoký počet dobíjecích stanic pro elektromobily. Radnice má velmi kvalitní webové stránky z pohledu podnikatelů, kteří na nich v přehledné podobě naleznou vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou a mnohé další. Pokud se jedná o ekonomické ukazatele, vynakládá město dostatečné finanční prostředky zejména do oblasti kultury a veřejné dopravy. Nadprůměrných výsledků dosahuje také v podílu kapitálových výdajů na celkových výdajích města.

Celkově třetí Brandýs nad Labem – Stará Boleslav uspěl v mystery testování

Bronzové souměstí dosáhlo velmi dobrého výsledku v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje včasnost a kvalitu odpovědí živnostenských úřadů. V Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, který může těžit z výborné dopravní dostupnosti, je vysoce nadprůměrný počet právnických osob v přepočtu na obyvatele. Radnice se může pochlubit nulovými náklady na dluhovou službu a také velmi nízkou daní z nemovitosti. Dobrým příslibem pro rozvoj podnikatelského prostředí i do budoucna je nárůst počtu ekonomicky aktivního obyvatelstva.

„Naše krajská setkání si bez vyhodnocování a slavnostního vyhlašování regionálních výsledků tohoto výzkumu již neumíme představit. Zároveň nás těší, kolik členů Svazu měst a obcí ČR je mezi vítězi. Gratulujeme všem letošním úspěšným městům a obcím, které ukazují ostatním cestu a přinášejí řadu dobrých nápadů,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Zdroj informací

Město pro byznys a NejBusiness.cz

Datum

8. září 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3375 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál