HARDWARIO spouští s Vodafone neinvazivní IoT audit spotřeby průmyslových strojů a zařízení

HARDWARIO spouští s Vodafone neinvazivní IoT audit spotřeby průmyslových strojů a zařízení

Rostoucí ceny energií vedou většinu firem k přemýšlení, na jakých strojích, zařízeních a procesech mohou snížit jejich spotřebu. HARDWARIO, s využitím technologií Vodafonu a Microsoftu, proto přichází na trh s novým řešením bezdrátového monitoringu spotřeby strojů na bázi technologií internetu věcí.

V rámci programu www.energeticky.report společnosti za 95 tisíc korun získají 5 mobilních zařízení, které mohou neinvazivně připojit ke svým strojům a okamžitě získat informaci o jejich aktuální spotřebě elektrické energie. Díky využití sítě NB-IoT od Vodafone a průmyslovým zařízením od HARDWARIO není potřeba zařízení připojovat k žádné lokální síti a zároveň je možné kdykoli zařízení přemístit k jinému stroji. Data o spotřebě jsou pak předána formou reportu v aplikaci Microsoft Power BI, se kterou podniky již často pracují. Zařízení HARDWARIO pro monitoring spotřeby už nyní využívají například firmy ArcelorMittal nebo TOKOZ. Do konce roku chce společnost systém nasadit u desítek nových firem.

“Energetika je nepochybně jednou z hlavních oblastí, kde internet věcí nyní nachází uplatnění. Se společností HARDWARIO spolupracujeme v oblasti IoT inovací již několik let. Nápad využití potenciálu naší NB-IoT sítě a jejich mobilního řešení se nám nesmírně líbí. Těšíme se proto, že společně pomůžeme mnoha firmám v Česku najít cestu, jak efektivně snížit spotřebu elektrické energie,” Viktoria Korabelnikova, Head of IoT Sales & Business Development Vodafone.

“S technologiemi od Vodafone a Microsoft úspěšně pracujeme dlouhodobě, například také v našem programu www.vyrobni.report. Využíváme především dostupnosti a technologických výhod sítě NB-IoT of Vodafone a všeobecné znalosti nástrojů Microsoft mezi firmami nejen v Česku. Proto jsme rádi, že nás obě společnosti v aktivitě www.energeticky.report podporují,” Alan Fabik, CEO HARDWARIO.

Zdroj informací

Vodafone a NejBusiness.cz

Datum

8. září 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4782 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál