Na jih od Prahy již dostupné bydlení téměř nenajdete, existují jen poslední lokality

Na jih od Prahy již dostupné bydlení téměř nenajdete, existují jen poslední lokality

Bydlení na známých adresách v oblasti na jih od Prahy je rozebrané nebo neúměrně drahé. Zájem o plnohodnotné bydlení v této lokalitě však trvá. Několik míst, která ještě zbývají se stává velmi lukrativními. Nejnověji se pak jedná o lokalitu uprostřed přírodní rezervace Hornopožárského lesa a přitom je 20 minut od Chodova Babice Dařbož u Kamenice.

Bydlení v lokalitách na jih od Prahy je nejvíce oblíbené rodinami s dětmi. Rodiče chtějí dětem dopřát více prostoru, zdravější prostředí v přírodě a tím i šťastnější dětství. Právě krásná příroda je velkou výhodou lokalit nacházejících se mezi Českým Brodem, Říčany, Černošicemi a Berounem. Bydlení v tomto prostoru je však již beznadějně rozebrané nebo tak drahé, že se to běžnému člověku nevyplatí.

Několik míst, kde lze za rozumnou cenu pořídit plnohodnotné bydlení však stále ještě je a jedním z nich je Dařbož u Kamenice. „Jedná se o místo v přírodní lokalitě Hornopožárský les, která se rozprostírá nad pravým břehem řeky Sázavy. Jedná se o rozlehlou lesní oblast s přírodním parkem a také vyhledávaný turistický cíl s řadou zajímavých míst,“ říká Kamil Dunaj, ředitel Business developmentu společnosti Getberg.

Není divu, že toto místo si oblíbil také arcivévoda Ferdinand d´Este a na základě jeho požadavků byla uprostřed lesa postavena myslivna a Lovecký zámeček nesoucí název Horní Požáry. Arcivévoda tu také nechal vybudovat celou řadu vycházkových tras, které vedou nejzajímavějšími místi této oblasti. Nejvýše položeným místem Hornopožárského lesa je vrchol Grybla (514 m.n.m.). Prochází tudy také značené cyklistické trasy jak lokální, tak i dálkové.

Doprava do Prahy je odtud možná automobilem, dále autobusem přímo z obce či vlakem z několika blízkých lokalit, které jsou dostupné do 15 minut. Navíc se nabízí pro příměstské obyvatele stále populárnější forma dopravy P+R na několika místech na jihu Prahy. Navíc, až se v roce 2023 lidé do projektu nastěhují, pak již za 3-4 roky vznikne nové metro Depo Písnice dostupné za 15-20 minut. Lokalita je tak velice výhodná například pro lidi pracující přímo v jižních částech metropole jako je Pankrác nebo Chodov.

Zájemcům o bydlení v přírodě kousek na jih od hlavního města se nyní v Dařboži u Kamenice nabízí zbrusu nové rezidenční bydlení Forest Views. Jedná se o 117 řadových domků od 3+kk do 5+kk, jejichž ceny za dům se zahradou začínají na 3+kk za 8,5 mil Kč, což znamená splněný sen pro mnohé, kteří v Praze na vlastní bydlení nedosáhli. Téměř třetina je již prodaná.

„Ve Forest Views vzniká celkem 117 řadových domů v několika variantách dispozic a 47 bytů. Nejdostupnější dispozice domu 3+kk je pak v Česku zcela nový produkt na trhu a přibližuje nás západnímu stylu bydlení oblíbenému zejména ve Velké Británii. Navíc dokážeme nabídnout bydlení za skvělou cenu – za 8,5 milionu kvalitní rodinný dům v dispozici 3+kk s výhledem do přírody. Projekt je staven z ohledem na ekologii a energetickou úspornost, jelikož již ve standardu je tepelné čerpadlo, které ušetří náklady na topení,“ říká Kamil Dunaj, ředitel Business developmentu společnosti Getberg.

V lokalitě vzniká také nová občanská vybavenost, která zde chybí. Vzniká zde skvělé místo pro život s centrálním náměstím, dětským hřištěm, obchody, kavárnou a sdílenými službami. Navíc s přírodou všude kolem a s důrazem na budování komunity žijící společenskými událostmi, pravidelnými farmářskými trhy a sousedským setkáváním.

„Forest Views je také navržen s ohledem na bezpečnost v ulicích. Všechny ulice s domy budou slepé, čímž se sníží dopravní hustota obytných zón a na silnicích budou zpomalovací retardéry. Navíc pěší cesty do lesa povedou z velkých zahrad za domem, takže cestou do přírody obyvatelé vůbec nemusí přejít silnici nebo například tahat kolo přes celý dům,“ dodává Kamil Dunaj z Getbergu.

Projekty Getbergu vznikají v lokalitách s potenciálem, s dobrou dopravní dostupností, v rozumné dojezdové vzdálenosti, často blízko přírody. Pro každou lokalitu Getberg navrhuje domy, které se tam nejlépe hodí. Aby si nemovitosti udržely hodnotu co nejdéle a také co nejvyšší, Getberg vždy staví v kontextu celých čtvrtí, ve kterých musí být infrastruktura a služby. Pracuje s prostorem kolem domů, aby se v nich dobře žilo.

Zdroj informací

Getberg a NejBusiness.cz

Datum

6. září 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

3. března 2024

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám...

2. března 2024

AČCKA: Cestující autem tvoří 13 % rezervací u CK/CA

Na letní dovolenou do zahraničí cestují čeští turisté nejčastěji autem (48 %), dále letecky (41 %),...

Reklama

Page generated in 1.4592 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál