Do Čech cestují během léta nejčastěji Američané, Italové a Britové

Do Čech cestují během léta nejčastěji Američané, Italové a Britové

Letošní léto přineslo nejen oživení poptávky u Čechů mířících do zahraničí, ale i u zahraničních turistů směřujících do Česka. Během letních prázdnin se počet zahraničních turistů v Česku zvýšil v průměru 2,5krát v porovnání se stejným obdobím minulého roku, a dokonce překonal úroveň před pandemií o 91 %. 

 

 

Návrat turistů z USA

Turistů z Ameriky přibývá, a to navzdory rostoucím cenám letenek, za které si do Česka aktuálně připlatí v průměru o 28 % v porovnání s loňskými cenami. Letní dovolená v Evropě je však může vyjít levněji, a to díky aktuálnímu kurzu dolaru, který za poslední rok posílil téměř vůči všem měnám, včetně eura i české koruny. 

„Česko během letních měsíců zažívá návrat turistů, jejichž počty překonávají hodnoty před pandemií. Kromě evropských turistů a Američanů, kteří se umístili na druhé příčce, se do první dvacítky vrátili prakticky po dvou letech také cestovatelé z Číny, Indie a Jižní Koreje, a to i přes aktuální komplikace, které cesty do Asie a z Asie provázejí,” říká Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka Customer Experience v Kiwi.com s tím, že nejčastěji se do Prahy během tohoto léta létá z Milána, Londýna, Říma, Budapešti, ale také z Tel Avivu. 

Téměř polovina zahraničních turistů strávila v Česku méně než tři dny (46 %), další třetina si svůj pobyt prodloužila až na šest dní (30 %). Tento trend zůstává v čase stejný a podobně tomu bylo také v předešlých letech. Naopak doba mezi rezervací letenky a samotným odletem se opět prodlužuje, a zatímco v minulém roce si svůj let do Česka rezervovala last minute (do dvou týdnů před odletem) více než polovina cestovatelů, v letošním roce to bylo již jen 38 %. 

Zdroj informací

Kiwi.com a NejBusiness.cz

Datum

28. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2837 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál