H-Park v Brně nabídne nové prostory, skončila stavba druhé části

H-Park v Brně nabídne nové prostory, skončila stavba druhé části

Brněnský H-Park otevře nové prostory. Retailový park v centru jihomoravské metropole má nově dokončenou druhou část, nabídne nové obchodní jednotky, kanceláře nebo sklady. Náklady na stavbu dosáhly 70 mil. Kč, investorem byla společnost RLRE Carina Property vlastněná společností Raiffeisen - Leasing.

Celkově v parku vzniklo 2 682 m² nově zastavěné plochy, kde je k dispozici desítka nových obchodních jednotek a také sklady a kanceláře. Na návštěvníky nově čeká dvoupodlažní budova ve tvaru otevřeného písmena U, která podobně jako stávající části H-Parku konstrukčně pracuje se sklem a železobetonovou konstrukcí, využívá přirozeného prosvětlení a spojuje moderní design s praktickým využitím.

“Do rozvoje H-Parku investujeme dlouhodobě, projekt má velký potenciál jak z pohledu moderní architektury, tak z pohledu lokality, která se nachází ve významné obchodně-průmyslové zóně Brna, poblíž centra města i dálnic D1 a D2. Věřím, že příjemné prostředí nových prostor ocení jak provozovatelé obchodů a showroomů, tak samotní návštěvníci,” komentoval dokončení stavby Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing. Ta projekt financovala skrze svou dceřinou firmu RLRE Carina Property. Raiffeisen - Leasing dlouhodobě vyniká právě na poli nemovitostního leasingu.

Nově dokončené prostory organicky navazují na už existující části zavedeného retailového parku, který leží nedaleko brněnského AZ Toweru a je tak dobře dostupný pro nákupy z centra města. “Před dokončením druhé části H-Parku nebyly k dispozici žádné volné jednotky k pronájmu, o nové prostory byl přirozeně velký zájem,” potvrzuje atraktivitu lokality Hynek Stupák ze společnosti RLRE Carina Property. Stavbu nově dokončené části realizovala česká stavební společnost HSF System, která na trhu operuje už dvacet let.

Raiffeisen - Leasing působí na českém trhu od roku 1994 jako součást skupiny Raiffeisen. Je členem České leasingové a finanční asociace, která ho opakovaně zařadila na první místo v oblasti nebankovního financování nemovitostí. Vloni v tomto segmentu dosáhl Raiffeisen - Leasing tržní podíl 76,85 %.

Kromě financování nemovitostí nabízí Raiffeisen - Leasing široké portfolio služeb, zajišťuje nebankovní financování osobních i nákladních vozů, strojů, zařízení, technologií, transportní, zdravotnické nebo zemědělské techniky, ale také lodí, lokomotiv, vagonů či letadel. Finance poskytuje prostřednictvím leasingu či úvěru, v případě firemních flotil zajišťuje také operativní leasing s širokou škálou služeb. Nově také nabízí široké možnosti dotačního poradenství, včetně výhodných investičních prostředků do moderních udržitelných technologií, jako jsou vlastní fotovoltaické zdroje energie pro firmy.

Zdroj informací

Raiffeisen - Leasing, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

25. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0183 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál