Více míst pro předškoláky díky IROP. Mateřské školy získají téměř dvě miliardy korun

Více míst pro předškoláky díky IROP. Mateřské školy získají téměř dvě miliardy korun

Integrovaný regionální operační program (IROP) spravovaný Ministerstvem pro místní rozvoj spustil další dvě výzvy z nového programového období. Díky těmto výzvám dojde k navýšení kapacit a zlepšení kvality vzdělávání v mateřských školách. Připravena je pro ně částka dvě miliardy korun.

„Míst v mateřských školách není nikdy dost. Navíc předškolní vzdělávání je důležitou součástí formování osobností dětí. Díky právě vypsaným výzvám pomůžeme navýšit kapacitu mateřských škol a zlepšit podmínky v mateřských školách, jako je například hygienické zázemí, bezbariérovost nebo venkovní prostory,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Dotační podpora z Evropské unie je rozdělená na dvě výzvy podle umístění realizace projektu. 6. výzva Mateřské školy má stanovenou částku z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) 1, 4 miliardy korun, 7. výzva Mateřské školy má pak určenou sumu přes 500 milionu korun z EFRR.

V obou případech se jedná o průběžné výzvy, což pro žadatele znamená, že hodnocení projektu bude probíhat průběžně po podání žádosti o dotaci do Monitorovacího systému 2021+. Výzvy mají shodná pravidla a totožné zacílení podpory.

Výzvy jsou zaměřené na navyšování kapacit mateřských škol v územích s nedostatečnou kapacitou. Potřebnost navyšování kapacity byla na úrovni správních obvodů obcí s rozšířenou působností zjištěna Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy prostřednictvím analýzy obsazenosti mateřských škol a demografického vývoje. V obou výzvách je také podporováno zvyšování kvality podmínek k poskytování vzdělávání v mateřských školách, kde na nedostatky upozorňuje krajská hygienická stanice. Na září tohoto roku jsou dále plánovány výzvy pro základní školy a na podzim i pro střední školy.

Informace k semináři pro žadatele a příjemce určený pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách IROP.

Kategorie regionů naleznete na webových stránkách MMR.

Zdroj informací

Ministerstvo pro místní rozvoj a NejBusiness.cz

Datum

24. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.3092 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál