Audi RS 6: 20 let, 20 faktů

Audi RS 6: 20 let, 20 faktů

Víte, že...?

… podvozek DRC (Dynamic Ride Control) se poprvé objevil v první generaci (C5) a se stejným principem fungování jej používá i aktuální generace (C8)?… kvůli rozšířené karoserii musí mít RS 6 modifikovanou palivovou nádrž s delšími potrubími? Při prvních jízdách s prototypy ve fázi vývoje docházelo při doplňování paliva k úsměvným zvukovým efektům, které připomínaly bučení. Dalšími optimalizacemi potrubí k palivové nádrži pro sériově vyráběnou verzi se samozřejmě podařilo tyto zvuky eliminovat.

… RS 6 aktuální generace C8 sdílí s výchozím modelem pouze tři vnější díly karoserie? A to střechu, obě přední dveře a zadní výklopné víko.

… motor modelu RS 6 generace C6 vyžadoval pro své uložení v přední části vozu tolik místa, že vyrovnávací nádrž chladicí kapaliny musela být přemístěna do neobvyklé polohy? Při kontrole množství chladicí kapaliny bylo nutné otevřít dveře spolujezdce vpředu a u paty střešního sloupku A odečíst příslušný stav.

… název poprvé pro generaci C8 exkluzivně nabízené barvy karoserie „černá Sebring s krystalickým efektem“ má svůj původ v závodní premiéře verze RS 6 (C5) „Competition“ (závodní seriál SCCA = Sportscar Club of America), která se uskutečnila 14. března 2003 v Sebringu na Floridě? Dodnes jsou všechny barvy RS pojmenovány podle slavných mezinárodních závodních okruhů.

… dosud každá generace RS 6 měla pod kapotou dvěma turbodmychadly přeplňovaný agregát (biturbo)?

… RS 6 je prvním a jediným modelem RS, který je od první generace důsledně vybavován dnes již typickou výfukovou soustavou RS rozdělenou do dvou větví a opatřenou oválnými koncovkami?

… všechny generace modelu RS 6 disponují pohonem všech kol quattro?

… nízké světlomety LED generace C8 pocházejí ze stejné generace modelu Audi A7? RS 6 se tak vizuálně výrazně odlišuje od ostatních modelů A6 a je jediným modelem v rámci rodiny A6, který si mohou zákazníci objednat s laserovými světlomety.

… vzhledem k velkým agregátům a technice, například dodatečnému chlazení, se u generací C6 a C7 muselo upustit od původně plánovaného nezávislého topení? Tento mezi zákazníky oblíbený prvek výbavy na přání se díky většímu disponibilnímu prostoru dodává až od generace C8 a umocňuje vysokou úroveň praktické využitelnosti vozidla v každodenním provozu.

… generace C8 je prvním modelem Audi, který se sériově dodává s kompletně černě lakovanými koly z lehké slitiny pro zimní sezonu?

… tento vůz vstoupil s modelem RS 6 plus generace C6 do „vysokorychlostního klubu“ vozidel, která mohou jet rychlostí více než 300 km/h?

… se paket ozdobných prvků z matného hliníku dodává pouze pro modely RS a k dispozici je od první generace? V současnosti jsou v nabídce kromě ozdobných prvků z matného hliníku také vizuální pakety zahrnující ozdobné prvky s černou povrchovou úpravou nebo díly z uhlíkového kompozitu.

… od generace C5 používaná rozšířená karoserie je mezi konkurenty jedinečná? Poskytuje více prostoru pro kola s větším průměrem, vytváří svalnatý vzhled a umožňuje sportovnější jízdní vlastnosti.

… jedna z nejoblíbenějších barev interiéru Audi exklusive, „hnědá Cognac“, nalezla uplatnění již v limitované speciální edici RS 6 plus (C5) v roce 2004? Dnes je tato barva k dispozici na přání pro sériově vyráběné vozy RS 6 jako vzpomínka na první generaci.

… slavnostní uvedení první generace modelu RS 6 se uskutečnilo na Nürburgringu? Třicet prodejců Audi se vydalo s předváděcími vozy na první jízdu v rámci 24h závodu na Nürburgringu před 194 000 diváky.

… se supersportovní kombi RS 6 Avant vyvinulo z vozu pro Evropu v celosvětově úspěšný model a důsledně dobývalo důležité růstové trhy? V Číně je k dispozici od generace C7 a ve Spojených státech amerických a v Kanadě od generace C8.

… v Severní Americe se první generace RS 6 používala k závodním účelům, a to ve třídě Speed GT v rámci doprovodného programu seriálu ALMS (American Le Mans Series)? Hned v první sezoně se stal mistrem Randy Pobst. Jeho týmový kolega Michael Galati skončil na druhém místě.

… u generace C7 byl poprvé použit systém aktivního snižování hluku PNCS (Pirelli Noise Cancelling System)? Pneumatiky s touto speciální technologií mají nižší hlučnost při odvalování. Na vnitřní straně pneumatiky je totiž vrstva polyuretanové pěny, která pohlcuje velkou část vznikajících vibrací. Jízda je díky tomu výrazně méně hlučná.

… v současnosti si již každý druhý zákazník v Evropě objednává pro své RS 6 tažné zařízení, a tím maximálně využívá vysokou úroveň praktičnosti pro každodenní provoz, která je součástí DNA modelu RS 6.

Zdroj informací

Porsche Česká republika s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

16. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3354 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál