Jak si vybrat padnoucí pracovní oblečení?

Jak si vybrat padnoucí pracovní oblečení?

Ať už sháníte svršky pro práci na zahradě a domácí kutilství nebo vlastníte firmu s mnoha zaměstnanci a chcete jim pořídit nové pracovní oblečení – vždycky byste se měli řídit několika kritérii. 
Pracovní oblečení, ať už ho využíváte v zaměstnání nebo při práci doma, musí splňovat několik kritérií, aby se vám v něm dobře pracovalo.

  • Vybírejte podle pracovního zaměření
  • Oblečení by mělo dobře padnout
  • Svršky by měly být z kvalitního materiálu
  • I na barvě záleží


Vybírejte podle pracovního zaměření

Každá profese má svá specifika a právě podle nich by se mělo řídit i pracovní oblečení. Taková výstroj do potravinářských provozů podléhá velmi striktním hygienickým požadavkům – v těch nejpřísnějších provozech nesmí mít oblečení například kapsy, abyste zabránili jakékoliv možnosti kontaminace jídla.
Lidé v přímém kontaktu s otevřeným ohněm by měli zase nosit speciální ohnivzdorné materiály. A pokud pracujete celodenně venku, budete potřebovat oblečení, které odolá větru i dešti.

 

Oblečení musí dobře padnout

Ochranný pracovní oděv velmi úzce souvisí s výběrem dle pracovního zaměření. Jsou zaměstnání, kde o číslo větší kalhoty tolik nevadí – na druhou stranu existují profese, kde v případě nehody může jít doslova o život. Neriskujte proto a rovnou svým zaměstnancům pořiďte kvalitní padnoucí oděv. Při práci se dřevem, kdy každou chvíli zapínáte pilu, byste rozhodně neměli mít vytahané rukávy. Stejnětak ani svářeče nenapadne, aby pracoval v sandálech a šortkách.

Zpravidla se držte několika nejdůležitějších rad:

  • Oblečení musí padnout přesně na konkrétní postavu člověka
  • Rukávy nesmí přesahovat
  • Zips musí jít zapnout hladce a na konci být zapošit látkou, aby neškrábal
  • Boty musí být uzavřené, pevné a taktéž v padnoucí velikosti


Pokud si nejste jisti, jak vše vybrat, může vám s tím pomoci poskytovatel pracovních oděvů PEVI.

Pracovní oděvy


​​Svršky by měly být z kvalitního materiálu

Kvalitní materiál je základ pro příjemný pocit v oděvu po celou pracovní směnu. Je-li to možné, vybírejte vždy přírodní materiály – tedy například bavlnu. Je prodyšná, příjemná a dobře saje pot. Dnes se však využívají běžně i kombinace přírodních a syntetických materiálů, díky čemuž získáme ty nejlepší vlastnosti najednou – prodyšnost, elasticitu, odolnost i delší životnost.

Zároveň se zamyslete, má-li konkrétní pozice, pro kterou pracovní oděvy sháníte, nějaká specifika. Kmitat ve vysokých teplotách poblíž pecí si přímo říká o odlehčené materiály. Naopak, pohybujete-li se v chladírnách či dokonce mrazírnách, kde teplota rozhodně nepřesáhne 10 °C, nositel ocení zateplený mundůr.I na barvě záleží

Ochranné pracovní oděvy sladěné do firemních barev jsou hezkou reprezentací společnosti navenek. Nemusí být však vždycky jen estetickou záležitostí. Profesionální pracovní oblečení poslouží i jako bezpečnostní prvek. Dělníci pohybující se na stavbách nebo v blízkosti cest či železnic musí být vidět za každé situace. Oranžové, zelené či žluté reflexní oblečení je proto více než žádoucí. Naopak takoví rybáři a myslivci to berou přímo z opačné strany. Čím méně pozornosti v přírodě poutají, tím lépe.

Pracovní oděvy

Výběr vhodného pracovního oblečení je třeba pečlivě promyslet a zvážit. Chcete-li si ušetřit čas, svěřte volbu oděvu svých zaměstnanců poskytovateli pracovních oděvů PEVI. Postará se o správný výběr oblečení i to, že svým nositelům padnou jako ulité. Dokonce si můžete zařídit i pronájem pracovních oděvů a ušetřit tak drahocenný čas!

 

Zdroj informací

PEVI a NejBusiness.cz

Datum

15. srpna 2022

 

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2965 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál