Úspěšný emitent přichází s novým projektem pro investory

Úspěšný emitent přichází s novým projektem pro investory

V závěru roku 2021 se mezi nejúspěšnější emise dluhopisů zařadil Cemento Design zkušeného podnikatele v oboru stavebních hmot a materiálů Jaroslav Hájíčka. Cenné papíry v hodnotě 12 milionů korun tehdy investoři skoupili během pouhých dvou týdnů. Nyní Hájíček přichází s novým projektem Eko-Beton v atraktivním stavebním oboru. Zaměřuje se na recyklaci betonového odpadu a výrobu betonových směsí a míří tak do oblasti tzv. zelených dluhopisů.

Expertní portál Dluhopisy.cz informuje o tom, že celkový objem nové emise je opět 12 milionů korun a výše úroku činí 9,6 % p.a. Cena jednoho dluhopisu je stanovena na 20 000,-Kč. Finanční prostředky získané emisí dluhopisů budou emitentem využity na nákup technologií pro sběrný dvůr a výrobu ekologického betonu včetně jeho rozvozu. Na sběrném dvoře se bude sbírat a skladovat stavební suť, která bude následně zpracovávána v drtičce odpadů. V závislosti na velikosti frakce bude tato nadrcená suť posléze využívána jako levnější alternativa kameniva pro podsyp na komunikace a chodníky, nebo jako materiál pro využití při zpracování betonové směsi prodávané pod obchodním názvem „Cemento eko-beton (výrobek z recyklátu)“.

Cílem tohoto plánu je rovněž poskytnout technologie využívané ve sběrném dvoře jako službu pro stavební firmy, městské sběrné dvory, drobné řemeslníky i koncové zákazníky. Záměrem Emitenta je rovněž provádět ekologické zpracování stavebního a betonového odpadu a likvidaci odpadového betonu ze společnosti CEMENTO DESIGN s.r.o., která se připravuje na získání certifikace ISO 14000 pro ekologické nakládání s odpady výrobu ekologického betonu pro další zpracování.

Zdroj informací

Dluhopisy.cz a NejBusiness.cz

Datum

10. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1358 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál