Komerční banka se stává vlastníkem Upvestu

Komerční banka se stává vlastníkem Upvestu

Komerční banka se po dvou letech od svého majetkového vstupu do české společnosti Upvest stává jejím vlastníkem. Platforma Upvest překonává vytyčené byznysové cíle a její začlenění do struktury Komerční banky proběhlo velice hladce. Koncem července 2022 proto Komerční banka v Upvestu nabývá majoritní podíl ve výši 96 %, a to dříve, než původně plánovala.

Investiční platforma Upvest ve spolupráci s KB má vysoký potenciál. Díky tomuto partnerství se Komerční bance podařilo úspěšně prohloubit aktivity v segmentu. V červenci 2020 nabyla KB v Upvestu majetkový podíl 18,90 % a o rok později jej pak zvýšila na 31,06 %. Za dva roky spolupráce našli partneři takový způsob fungování, který je prospěšný pro obě strany. O dva roky později tak KB navýšila majetkový podíl v Upvestu rovnou na cílovou majoritu (96 %). Komerční banka předpokládá, že se jí podaří aktuální hodnotu společnosti během nejbližších let zněkolikanásobit.

„Nabytí majority v Upvestu představuje další velký krok směřující k naplnění vize Komerční banky, kterou je rozvoj úspěšné spolupráce s inovativními fintechy a startupy. Naším cílem je, aby banka byla schopna dostat se za hranice poskytování běžných bankovních služeb. Jednou z částí portfolia, na které se zaměřujeme, je crowdfundingové financování. Jsme proto velice rádi, že v rámci spolupráce s Upvestem se nám potvrdilo hned několik klíčových bodů, na jejichž základě jsme se do toho před dvěma lety rozhodli jít. Společnou nabídku klientům Komerční banky jsme připravovali hned od prvního majetkového vstupu. Dnes je jasné, že tato nabídka je pro obě skupiny klientů (developeři i investoři) velice atraktivní,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Investiční společnost Upvest poskytuje financování v oblasti real estate, zejména developerům, formou privátního dluhu a tyto profesionálně strukturované úvěry nabízí k investici pomocí své online platformy. Hlavními výhodami business modelu Upvestu je fakt, že dokáže uspokojit obě strany transakce, a to jak individuální investory, tak developery. Hlavními výhodami pro investory je možnost investovat finance do vysoce kvalitních, výběrových real estate projektů online, rychle a jednoduše. Developeři získávají možnost individuálně řešeného externího zdroje financování, které jim umožňuje připravovat kapitálově náročnější projekty, vícero projektů zároveň či zvyšovat návratnost vlastního kapitálu flexibilním úvěrovým nástrojem. Upvest je příkladem toho, jak rychle se ze startupu využívajícího jednoduché digitální služby v kombinaci s expertízou v konkrétním segmentu může stát respektovaná společnost.

„Po více než dvouleté úspěšné spolupráci dávalo oběma stranám smysl, aby se Upvest stal plnohodnotnou součástí skupiny KB a dále se profesionalizoval a rozvíjel pod záštitou přední české banky, která spadá do globální skupiny SG,“ řekl David Musil, spoluzakladatel a CEO společnosti Upvest.

Spolupráci zastřešuje dceřiná společnost Komerční banky – KB SmartSolutions. „V případě spolupráce s Upvestem se nám podařilo optimálně skloubit flexibilitu a rychlost startupu se silou a zázemím velké instituce, jakou je Komerční banka. Společně pro klienty připravujeme rozšíření nabídky projektů o další zajímavé ze sektoru real estate i mimo něj,“ dodal Patrik Nový, ředitel společnosti KB SmartSolutions.

Majetkový vstup do společnosti Upvest byl v létě roku 2020 historicky první akvizicí fintechu z dílny KB SmartSolutions. Banka si prostřednictvím této spolupráce dala za cíl přinést technologickou a produktovou inovaci pro svoje klienty.

Zdroj informací

Komerční banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

10. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.284 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál