OREA Hotels & Resorts opět navyšuje mzdy

OREA Hotels & Resorts opět navyšuje mzdy

OREA Hotels & Resorts již podruhé za půl roku navýšila své mzdy v souhrnu o 11,5 %. Úroveň jejich mezd se dostala na medián celého českého trhu, při srovnání s firmami napříč všechmi odvětvími se tedy nachází uprostřed a jako význačný zaměstnavatel v oboru cestovního ruchu tak nasadila pro své konkurenty platové ohodnocení zaměstnanců velmi vysoko. OREA Hotels & Resorts má 18 hotelů v atraktivních lokalitách po celé České republice a zaměstnává celkem 750 lidí.

Pro OREA Hotels & Resorts zpracovala analýzu odměňování celého českého trhu renomovaná agentura BDA, průzkum proběhl napříč všemi obory v období od podzimu 2021 do jara 2022 a zúčastnilo se ho 180 firem.

„Obory gastronomie a hotelnictví jsou platově tradičně podhodnocené a dlouhodobě se potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Bohužel se v současné době opět otevírají možnosti pro šedou ekonomiku, dosažení mediánu českého trhu proto ukazuje, že je OREA v tomto oboru výjimečný zaměstnavatel, který si svých zaměstnanců cení a tomu odpovídá i nastavená úroveň platů,“ uvádí Martin Kopecký z BDA.

„Za posledních 5 let jsme se posunuli na medián českého trhu. V celkovém hodnocení jsou zahrnuty i takové instituce jako banky, finanční domy, mezinárodní korporace a státní správa, a i těmto firmám jsme schopni konkurovat. Naším dlouhodobým cílem je dostat se na úroveň horního kvartilu a dosáhnout tak nadprůměrných mezd,“ uvádí Petra Slabá, HR ředitelka OREA Hotels & Resorts.

Na konci roku 2021 OREA navýšila mzdy o 6,5 % a k 1. 7. 2022 přichystala pro své zaměstnance další růst, a to o 5 %. Na základě průzkumu agentury BDA dosáhl celý český trh průměrného zvýšení za toto období 5 %, 11,5% navýšení v OREA tedy tento průměr překročilo a dostalo se tak do čela trhu.

OREA Hotels & Resorts dlouhodobě sleduje ohodnocení zaměstnanců napříč celým trhem podle jednotlivých pozic, regionů a také pohlaví. Prvního cíle, kterým bylo umístit se se svými platy v polovině všech sledovaných firem, již dosáhla a dalším krokem je posunout úroveň mezd k horní hranici. Ještě v roce 2021 se platy v OREA pohybovaly na dolní hranici sledovaného rozpětí, dnes se nachází uprostřed, což je enormní nárůst. Srovnává se však s covidovým rokem, kdy byly hotely část roku zavřené a nevyplácely se bonusy.

Na základě této analýzy OREA narovnává platy a rozdíly na jednotlivých pozicích, jejím cílem je odměňovat za totožnou práci stejně, a to v rámci všech regionů a bez ohledu na pohlaví. „Vždy se snažíme o vyrovnání platové úrovně, to znamená, že člověk na pozici front managera v Orea Resortu Devět Skal na Vysočině má totožný tarif a - pokud má stejnou praxi a výkon - i stejnou mzdu jako zaměstnanec na stejné pozici v Orea Hotelu Zvon v Mariánských Lázních. K tomu, abychom se ujistili, že odměňujeme správně v porovnání s trhem, nám mimo jiné slouží tato analýza,“ vysvětluje Petra Slabá.

K základní mzdě dostávají zaměstnanci OREA také bonus, který je přímo odvozený od zákaznické spokojenosti. Na základě hodnocení na stránkách hotelu a bookingu se pak bonusy vyplácejí striktně podle toho, jak jsou zákazníci spokojeni. „Velmi si vážíme našich zaměsnanců, jen díky nim můžeme neustále zvyšovat zákaznickou loajalitu a přinášet stále kvalitnější servis,“ doplňuje HR ředitelka OREA Hotels & Resorts.

V gastronomii a hotelnictví není vždy standardem, že celá odměna zaměstnance je na výplatní pásce. „Někdy se nás při pohovoru zájemci ptají, jestli budou mít skutečně celou výplatu na pásce,“ popisuje Petra Slabá.

Další důležitou složkou odměňování je to, co firma přináší zaměstnancům navíc. OREA nabízí některé benefity a incentivní programy nejen pro své zaměstnance, ale dokonce i pro jejich rodiny. Zaměstnanci čerpají ze systému Cafeteria benefitů. Příjemná je možnost využití výrazně zvýhodněného ubytování nejen pro zaměstnance, ale i pro jejich rodinné příslušníky. OREA letos opět spustila OREA Academy, což je interní systém vzdělávání, v němž nabízí svým zaměstnancům na míru šité rozvojové aktivity dle jejich konkrétních potřeb nebo manažerských schopností. Zaměstnanci se zde učí např. kulinářskému umění, prozákaznickému přístupu nebo dnes velmi diskutovanému tématu finanční gramotnosti. Významnou úlohu hraje také pracovní prostředí, proto OREA věnuje významnou pozornost pracovnímu prostředí zaměstnanců a možnosti být v kontaktu prostřednictvím volně přístupných počítačů. Kromě zmíněných benefitů řada pracovníků, a to především sezónních, vítá i samotné umístění hotelů na jedinečných místech České republiky.

Zdroj informací

OREA HOTELS s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

6. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.9975 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál